Ryzen 5 2600X'in destekleyebileceği en yüksek ekran kartı

Muhammed0102002

Hectopat
Daha fazla  
Ryzen 5 2600X'in destekleyebileceği en yüksek ekran kartı nedir?
Şu anda RX570 4 GB ekran kartı kullanıyorum bunun yerine NVIDIA daha agırlıklı ekran kartı tavsiyesi verirseniz sevinirim.
1 sene içinde sadece 1 parçayı güncelleyebiliyorum, sizce ekran kartı mı yoksa işlemci mi yükseltilmeli?
Yine de ekran kartı tavsiyelerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
RX6600 az darboğaz dışında yazılım sorunları vs. diyorlar sıkıntı olur mu?
+Darboğaz ın tek zararı FPS düşmesi mi? Şu anki ekran kartımdan daha az FPS almama neden olur mu?
Şuan kullandığın ekran kartından her şekilde daha fazla FPS alırsın. Darboğaz hiçbir şekilde parçalara zarar vermez, sadece aldığın ekran kartı kendini sınırlar ve tam performansta çalışmaz.

Mümkünse işlemciyi ve ekran kartını beraber yükseltmeye çalışın, net bir bütçe verirseniz daha rahat tavsiyede bulunabiliriz.

Bütçeniz nedir? Önce 5600 işlemci + GTX 1660 Ti geçin, seneye de ekran kartını güncelleyin bence. Özellikle FPS oyunlarında ciddi fark görürsünüz.

Sadece ekran kartı diyorsanız RTX 2060 ve üstünde tam performans alamazsınız. Bazı oyunlarda darboğaz gözükmese de daha düşük FPS alırsınız.

Zamanında bende o işlemci vardı, direkt 3600'e geçmiştim tek çekirdek performansı kötü diye.

Bi tane overclock patlatırsanız RTX 2070 Super kullanılabilir bence, aman diyim overclock yapıyım derken yakmayın.

RX6600 az darboğaz dışında yazılım sorunları vs. diyorlar sıkıntı olur mu?
+Darboğaz ın tek zararı FPS düşmesi mi? Şu anki ekran kartımdan daha az FPS almama neden olur mu?

AMD'nin yazılım sorunları 5000 serisinden sonra minimale düştü, darboğazın yapacağı en büyük sıkıntı bazı oyunlarda ekran kartını tam gücünde kullandırmaması olur ve o sorunda işlemcinizi geliştirdiğinizde olmayacak zaten, 570'den az FPS almanıza falan neden olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı