Ryzen 5 3400G anakart önerisi

bloodmaster

Hectopat
Bu ay içerisinde Ryzen 5 3400G ile bilgisayar toplamayı düşünüyorum şimdilik ekran kartı alamayacağım için. İlerde ekran kartı eklesem işlemci performansı olarak ne durumda olur? Stok soğutucu yeterli olur mu? Bir de anakart olarak ne önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu ay içerisinde Ryzen 5 3400G ile bilgisayar toplamayı düşünüyorum şimdilik ekran kartı alamayacağım için. İlerde ekran kartı eklesem işlemci performansı olarak ne durumda olur? Stok soğutucu yeterli olur mu? Bir de anakart olarak ne önerirsiniz?
Bütçe nedir ? Bütçeniz sınırlı ise Gigabyte B450M S2H değil ise MSI B450 Tomahawk.

İşlemci performansı olarak R5 2600'ün gerisinde ama yeterli düzeyde. Stok soğutucu yeterlidir. Anakart olarak B450 S2H aşağısına inilmemeli, bütçe sıkıntısı yok ise daha üst düzey kartlara yönelin. ASRock PRO 4 öneririm.

İşlemci performansı olarak R5 2600'ün gerisinde ama yeterli düzeyde. Stok soğutucu yeterlidir. Anakart olarak B450 S2H aşağısına inilmemeli, bütçe sıkıntısı yok ise daha üst düzey kartlara yönelin. ASRock PRO 4 öneririm.
yani bu işlemciye ekran kartı taktığımda işlemci olarak ne kadar götürebilir? B450 S2H aldığımda bios güncellemesine gerek var mı yoksa direk takınca kullanabilir miyim?
Bütçe nedir ? Bütçeniz sınırlı ise Gigabyte B450M S2H değil ise MSI B450 Tomahawk.
Maksimum 600TL

@bloodmaster işlemci olarak R5 2600'ün biraz gerisinde kalıyor ama GTX 1660TI gibi kartlarla güzel ikili olur diye düşünüyorum. B450 S2H modelini kullanıyorum ve kutu üstünde 3000 Ready ibaresi bulunmakt, bu ibare 3. Nesil ile uyumlu olduğunu gösteriyor, eğer BIOS güncellemesi gerekli ise biraz meblağ karşılığı bilgisayarcılar yapıyor veya aldığını site ile görüşebilirsiniz.

Asrock B450M Pro4 Socket AM4, DDR4 3200MHz+ (OC), Quad CrossFireX, Ultra M.2, USB 3.1 Gen1, HDMI, DP, VGA mATX Anakart (Ryzen 3000 Uyumlu Versiyon) - Anakart - Bilgisayar Bileşenleri Net önerim budur. Nedenleri çok fazla :D

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı