Ryzen 5 3400G APU sistem nasıl?

WhiteRose

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar bildiğiniz üzere ekran kartı fiyatları ederinin çok üstüne çıktı. Bundan dolayı birkaç aydır parça parça topladığım sistemi APU sisteme çevirmeye karar verdim. En baştaki planım Ryzen 3 3100-GTX1660 Super ikilisiyle bir sistem toplamaktı. Ekran kartını alamayacağımı anlayınca işlemciyi değiştirmeye karar verdim. Parçaların bir kısmı şu an elimde, bir kısmını ise sipariş vermeye hazırlanıyorum. Seçtiğim parçalar hakkında yorum yapar mısınız? Kronik sorunu olan veya sistemin diğer parçalarına abes kaçan bir parça var mı?

Anakart: Gigabyte GA-AX370M-DS3h 3200MHz(O.C.)
İşlemci: AMD Ryzen 5 3400G.
Bellek: Adata XPG Gammix D30 8 GB DDR 3000MHz CL16.
SSD: Samsung 860 EVO 250GB.
HDD: Seagate Barracuda 1TB ST1000DM010 3.5" 7200RPM SATA 3.0 ncq 64MB.
PSU: High Power 500W 80+ eco Bronze.
Kasa: Dark diamond Pro mesh 4x12cm fanlı.

Şu an satın almadığım sadece işlemci ve SSD kaldı. Kasayı ise satın aldım ama henüz elime ulaşmadı. Ayrıca stoklara gelince bir tane daha aynı bellekten alıp çift kanal olarak kullanacağım. AMD APU sistemde çift kanal bellek kullanımının performansı neredeyse iki katına çıkardığı için tek kanal bellek kullanmayı düşünmüyorum. Monitörüm 1366x768 çözünürlüğe sahip olduğu için güncel çoğu oyunu Ultra ayarlarda olmasa da rahatça oynamayı planlıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende aynı konuda araştırma yapıyorum. Fakat ben tercihimi Intel 5 10400’den yana kullanacağım zira bir süre Ryzen 5 3400G den daha kötü fps verse de ekran kartı alınca daha iyi performans verecektir. Anakart için B450 seviyesi bir anakart almanız daha iyi olacaktır.

Bende aynı konuda araştırma yapıyorum. Fakat ben tercihimi Intel 5 10400'den yana kullanacağım, zira bir süre Ryzen 5 3400G'den daha kötü FPS verse de ekran kartı alınca daha iyi performans verecektir. Anakart için B450 seviyesi bir anakart almanız daha iyi olacaktır.

Hocam kötü bir haberim var, 3400G daha iyi.

Arkadaşlar bildiğiniz üzere ekran kartı fiyatları ederinin çok üstüne çıktı. Bundan dolayı birkaç aydır parça parça topladığım sistemi APU sisteme çevirmeye karar verdim. En baştaki planım Ryzen 3 3100-GTX1660 Super ikilisiyle bir sistem toplamaktı. Ekran kartını alamayacağımı anlayınca işlemciyi değiştirmeye karar verdim. Parçaların bir kısmı şu an elimde, bir kısmını ise sipariş vermeye hazırlanıyorum. Seçtiğim parçalar hakkında yorum yapar mısınız? Kronik sorunu olan veya sistemin diğer parçalarına abes kaçan bir parça var mı?

Anakart: Gigabyte GA-AX370M-DS3h 3200MHz(O.C.)
İşlemci: AMD Ryzen 5 3400G.
Bellek: Adata XPG Gammix D30 8 GB DDR 3000MHz CL16.
SSD: Samsung 860 EVO 250GB.
HDD: Seagate Barracuda 1TB ST1000DM010 3.5" 7200RPM SATA 3.0 ncq 64MB.
PSU: High Power 500W 80+ eco Bronze.
Kasa: Dark diamond Pro mesh 4x12cm fanlı.

Şu an satın almadığım sadece işlemci ve SSD kaldı. Kasayı ise satın aldım ama henüz elime ulaşmadı. Ayrıca stoklara gelince bir tane daha aynı bellekten alıp çift kanal olarak kullanacağım. AMD APU sistemde çift kanal bellek kullanımının performansı neredeyse iki katına çıkardığı için tek kanal bellek kullanmayı düşünmüyorum. Monitörüm 1366x768 çözünürlüğe sahip olduğu için güncel çoğu oyunu Ultra ayarlarda olmasa da rahatça oynamayı planlıyorum.

Ram kanalını çift yapın. Anakart'ıda değiştirin. Bu zaman da en iyisi yaptığınız gibi.

Geri
Yukarı