Ryzen 5 3400G APU sistem nasıl?

Benchmark testinde 10400 kesinlike daha iyi zaten de, performans bakımından 3400G her türlü daha iyi.
Burada ekran kartı olmadan test yapılıyor ekran kartı olmadan işlemci bazında FPS değeri bakımından Ryzen 5 3400G daha iyi yukarda da söyledim ama ekran kartı aldığımızda i5 10400 Ryzen 5 3600 ile karşılaştırılan bir işlemci.

Hocam bu arada cidden hangisi daha güçlü ekran kartı besleyebilir?

İkisi arasında fark olacağını düşünmüyorum, neredeyse eşit işlemciler zaten.

Burada ekran kartı olmadan test yapılıyor. Ekran kartı olmadan işlemci bazında FPS değeri bakımından Ryzen 5 3400G daha iyi yukarıda da söyledim ama ekran kartı aldığımızda i5 10400 Ryzen 5 3600 ile karşılaştırılan bir işlemci.

Hocam ama 3600 yine 10400'den daha iyi.

Karşılaştırılan dedim birebir aynı değil.
Eğer Ryzen 5 3600 > Ryzen 5 3400G diyebiliyorsak i5 10400 ü de tam ortaya koyabiliriz.
İkisi arasında fark olacağını düşünmüyorum, neredeyse eşit işlemciler zaten.

Hocam ama 3600 yine 10400'den daha iyi.

Apu sistem için Ryzen 5 3400G derim
Ama ilerde ekran kartı alınırsa i5 10400 derim elbette. Tabi daha detaylı incelemelere bakıyor olacağım.

Alacağınız anakartın BIOS'u alacağınız işlemciyi desteklemiyor.
Anakartımı ikinci el olarak bir tanıdığımdan ücretsiz aldım. Almadan önce BIOS'un son sürümüne güncelleyip verdi. Anakartın desteklediği işlemcilerin içinde 3400G bulunuyor. Güncel BIOS sürümünde sıkıntı çıkarma ihtimali var mı?
Hocam bütçeniz yetiyorsa b450 bir anakart almanız mantıklı olur.Ve 8gb ram bir tane daha alın.
Anakart zaten bana ücretsiz geldiği için sistemi bunun üzerine topladım. İleride yükseltme yaparken değiştirmeyi düşünüyorum. İkinci belleği de alacağım ama stoklara gelmesini bekliyorum.
Ram kanalını çift yapın. Anakart'ıda değiştirin. Bu zaman da en iyisi yaptığınız gibi.
Anakartı APU sistemde kullanmayı düşünüyorum. Yeni anakart için bütçem bulunmuyor. İleride sistemi yükseltirken alabilirim ancak. Belleği de çift kanal yapacağım ama stoklara gelmesini bekliyorum. Gelmezse elimdeki belleği satıp çift modül satılan belleklerden satın alacağım.

Anakartımı ikinci el olarak bir tanıdığımdan ücretsiz aldım. Almadan önce BIOS'un son sürümüne güncelleyip verdi. Anakartın desteklediği işlemcilerin içinde 3400G bulunuyor. Güncel BIOS sürümünde sıkıntı çıkarma ihtimali var mı?

Anakart zaten bana ücretsiz geldiği için sistemi bunun üzerine topladım. İleride yükseltme yaparken değiştirmeyi düşünüyorum. İkinci belleği de alacağım ama stoklara gelmesini bekliyorum.

Anakartı APU sistemde kullanmayı düşünüyorum. Yeni anakart için bütçem bulunmuyor. İleride sistemi yükseltirken alabilirim ancak. Belleği de çift kanal yapacağım ama stoklara gelmesini bekliyorum. Gelmezse elimdeki belleği satıp çift modül satılan belleklerden satın alacağım.

Tamam da bildiğim göre anakartınız işlemci BIOS'unu desteklemiyor diye biliyorum.

Tamam da bildiğim göre anakartınız işlemci BIOS'unu desteklemiyor diye biliyorum.
Üstte bir arkadaş daha desteklemediğini söyledi. Zaten önceden bakmıştım ama teyit etmek amaçlı hem işlemcinin desteklediği anakart listesini hem de anakartın kendi sitesinden desteklediği işlemci listesini tekrar kontrol ettim. İki listede de bu işlemci ile bu anakartın uyumlu olduğu yazıyor. Anakartın bu işlemciyi desteklemesi için BIOS güncellemesi gerekiyor ama ben zaten bu anakartı bir tanıdığımdan ikinci el olarak aldığım için tüm BIOS güncellemeleri yapıldı.Eki Görüntüle 1004869[/ATTACH]

Dosya Ekleri

• resim_2021-05-03_124453.png
    resim_2021-05-03_124453.png
    13,9 KB · Görüntüleme: 37

Geri
Yukarı