Ryzen 5 3400G ekran kartı seçimi

Bütçe
7
PSU gayet kaliteli.

Anladım dediğim gibi bilgim yok yardımınızı istiyorum. Dediğim gibi tek koşul v isimli bilgisayarcıdan toplanırsa çok güzel olur yorumlarınız için teşekkür ederim.
Hayır marka vermek yasak değil. Ama Vatan'ı çok önermiyorum sistem toplama konusunda. Çünkü çok pahalı. Mesela R5 3600 orada 1.760 TL, benim attığım yerde 1.536 TL. Üstelik güvenilirlik açısından bir dezavantajı da yok.

Hepsini tek bir yerden almak isterseniz de Sinerjiye bakabilirsiniz. Attığım parçaları yine yakın fiyata bulmak mümkün.
Çok teşekkür ederim.

Bütçe kısmına 7 yazmışsınız. Bu 7.000 demek mi? Eğer öyleyse şu tarz bir sistem alınabilir:

Toplam 7.163 TL yapıyor.

Gigabyte'ın 2060 kartlarında kronik fan sorunu yok muydu?

Gigabyte'ın 2060 kartlarında kronik fan sorunu yok muydu?
Bu modellerde ısınma sorunu var. Ama hava akışı iyi bir kasayla kullanıldığı zaman bundan şikayet eden kimseyi görmedim. Bu sorunu yaşadığını söyleyen herkes önü tamamen kapalı kasalar kullanıyordu.

@Bora Dere Hocam arkadaş Vatan'dan toplamak istiyor galiba.
Onu anladım zaten :) Önceki mesajlarımdan birine yazdıydım. Sırf işlemci bile 200 TL artırıyor sistemin fiyatını, performans çok düşecek yani. Sinerjiden şöyle bir şey alınabilir:

Anakartta kaliteden biraz kısmak zorunda kaldım ama bu haliyle bile bütçeyi biraz aştı.

Peki bu bilgisayara yorumunuz nedir acaba ?
OLABİLİR.png

İşlemci, RAM ve anakart bakımından benimkinden kötü. Depolaması daha yüksek, o bir avantaj. Kasa ve SSD'sinin kalitesinden emin değilim.

Geri
Yukarı