Ryzen 5 3400G ile RX 580 darboğaz olur mu?

Yer
SAMSUN
Daha fazla  
Meslek
Yazılım Bilişim Sistemleri
Başlıkta belirtiğim gibi paylaşacağım sistemde darboğaz olur mu?

• işlemci: AMD Ryzen 5 3400G 3,7 GHz.
  • anakart: MSI B450M GAMING Plus.
  • ekran kartı: Sapphire Pulse RX 580 8G OC 256 Bit GDDR5.
  • RAM: Patriot Viper steel 8 GB DDR4 3200 MHz 2x8 GB 16 GB 3200 MHz.
  • güç kaynağı: Rampage RGB-850 850W 80 Plus Gold RGB full modüler Power supply.
  • kasa: Gamemax FC-9265G cyber.
  • soğutucu: Aigo darkflash DT240 sıvı soğutucu.
  • hard disk: Western digital 3.5" 2TB SATA 6.0Gb/S 64MB.
  • Adata XPG spectrix S40G RGB 256/512GB NVMe M.2 SSD
  • Longline 240GB SSD 3D nand 560MB-530MB/s SATA3 2.5"

Son düzenleyen: Moderatör:
Sisteminiz yeterli zaten. Windows'u kurduktan sonra kullanmadığınız hizmetleri kapatabilirsiniz.

Kasayı değiştirin, o kasanın hava sirkülasyonu iyi gelmedi. Frisby önermem. RAM olarak da bilindik markalara yönelin, o RAM üreticisinin kendini kanıtlanış bir RAM olduğunu söyleyemem. PSU olarak 500W bile yeterli.

Overclock yapmayacaksanız AMD'nin kendi stok fanını kullanabilirsiniz.

Longline kendini kanıtlamış bir SSD değil. Gerekirse daha düşük kapasiteli alın ama kendini kanıtlamış bilindik markalara yönelin; Kingston, Samsung gibi. NVMe SSD'yi çıkarabilirsiniz render yapmayacaksanız.
Anladım teşekkür ederim sağ olun. Anladım kadarıyla daha güvenilir markaya yönelmem gerektiği.
Ryzen 5 3400G yerine Ryzen 5 2600 öneririm. Daha ucuz ve daha performanslı.
Çok teşekkür ederim ama 2600 nedense içim hoşnut değil ve daha da yeni nesil işlemcilere yönelmekti amacım.

Teşekkür ederim çoğu kişi işlemciyi RYZEN 5 2600 almamı söylüyyor siz ne dersiniz bu durumda.
2600 almanız daha iyi olacaktır. Daha uygun fiyatlı. Ve 3400G de dahili GPU olduğu için 2600 daha performanslı olur. Çünkü G serisi işlemcilerin genelde amacı ekran kartsız sistemleri daha performanslı çalıştırmaktır.

Longline SSD açısından kaliteli cihazlar üretiyor. Cihazı bu nedenle öneriyorum. Fiyat açısından da uygundur. İyi bir güç kaynağı ile kullanırsanız uzun ömürlü olur. SSD’lerin çoğu güç kaynağında yaşanan problemler nedeniyle bozuluyor. Bilgisayarın diğer bileşenlerini de dikkate aldığımızda Longline SSD hız açısından size iyi bir performans sağlar.

Longline SSD açısından kaliteli cihazlar üretiyor. Cihazı bu nedenle öneriyorum. Fiyat açısından da uygundur. İyi bir güç kaynağı ile kullanırsanız uzun ömürlü olur. SSD’lerin çoğu güç kaynağında yaşanan problemler nedeniyle bozuluyor. Bilgisayarın diğer bileşenlerini de dikkate aldığımızda Longline SSD hız açısından size iyi bir performans sağlar.

Yıldan fazla oldu ve SSD gayet güzel.

Geri
Yukarı