Ryzen 5 3500U "ThrottleStop CPU not supported" hatası

Yusem07

Centipat
Arkadaşlar biliyorsunuz ki laptoplarda genelde FPS'ler ani bir şekilde iniş çıkış yaşıyor bende bunu araştırdım ve işlemci hızımı sabitlemem gerektiğini öğrendim. Bunun için ThrottleStop uygulamasını indirdim ve işlemcimi desteklemediğini söyledi fakat işlemcim Ryzen 5 3500U acaba başka bir şey mi yapmam lazım rica etsem yardımcı olur musunuz?

Sorunu çözebildin mi?

Sorunun sağlıklı bir çözümü var. BIOS'tan işlemci voltaj ayarlarını yapıyorsun. Ama ben o ayarlardan anlamadığımdan direkt BIOS'tan Turbo ayarını kapadım. Benim işlemcim 3.4 GHz olmasına rağmen kendini 4 4.2 4.6 GHz'lere kadar boostluyordu. Sonra ısındığını zannedip birden Boost'u kesiyordu. Bundan dolayı FPS düşmesi yaşıyordum. Turbo'yu kapayınca sürekli 3.4 GHz de çalışmaya başladı. Artık FPS düşmesi yaşamıyorum.

Sorunun sağlıklı bir çözümü var. BIOS'tan işlemci voltaj ayarlarını yapıyorsun. Ama ben o ayarlardan anlamadığımdan direkt BIOS'tan Turbo ayarını kapadım. Benim işlemcim 3.4 GHz olmasına rağmen kendini 4 4.2 4.6 GHz'lere kadar boostluyordu. Sonra ısındığını zannedip birden Boost'u kesiyordu. Bundan dolayı FPS düşmesi yaşıyordum. Turbo'yu kapayınca sürekli 3.4 GHz de çalışmaya başladı. Artık FPS düşmesi yaşamıyorum.
Biraz daha açıklar mısın aynı şeyleri denedim ama işe yaramadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı