Ryzen 5 3500U ve Radeon 540X düşük FPS sorunu

İşe yaramadı. Ayrıca geçişli grafik kısmını göremedim.
Geçişli grafik ayarları Windows ayarların içine alınmış. AMD sürücü ayarlarında yer yok artık. Windows aramaya "grafik ayarları" yaz çıkan yerde göz at'a tıklayıp oyunu göster sonra yüksek performanslı seç. Yüklü oyunlar orada zaten görünüyor da olabilir. Görünmüyorsa yukarıda söylediğim gibi kendin eklemen lazım. Oyunu eklerken ekranı kaplayan esas oyun uygulama dosyasını seçmen lazım, launcher'ı ekleme.

İşe yaramadı. Ayrıca geçişli grafik kısmını göremedim.
Ekte fotoğrafı var. Radeon Setting Lite kullanman lazım. Düşük fps almanın sebebi arkada chrome gibi uygulama açık olup ona güç tasarrufuna ayarlarsan fps düşüyor. Ayrıca windows mobility center dan yüksek performansa almayı unutma...

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    110,1 KB · Görüntüleme: 95
Arkdaşalar iyi günler. Amd Ryzen 3500 u Vega 8 kart var. Cs Go da fps sorunu yaşıyorum. Var mı yardımcı olabilecek ??
Fps karşılaşmalarda 20 lere düşüyor. Etraf sakinken sorun yok.

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    105,3 KB · Görüntüleme: 104
Format.

Bilgisayara format attım ve Windows 10 Pro 1903 kurdum. İşlemci hızı düzeldi artık 3.5 3.7'lere çıkıyor. Oyunlarda bayağı bir fark oldu. LOL'de Full HD yüksek ayarlarda ortalama 80-90 FPS.

Konu kapanabilir.

Aynı bilgisayardan almayı düsünüyorum A315-42G-R25U Vatan'dan alacağım şu anki kullanımın nasıl yukarıda bir arkadas daha sormuş? Aktif konum var oradan cevap yazabilirsin.

Aynı bilgisayardan almayı düsünüyorum A315-42G-R25U Vatan'dan alacağım şu anki kullanımın nasıl yukarıda bir arkadas daha sormuş? Aktif konum var oradan cevap yazabilirsin.
4200 tl ye alınacak bi laptop değil bn 2900 e aldım 540x ve 4 gb ramli modelini o fiyata kesinlikle tavsiye etmem şahsen gider 2. el daha iyi bişey alırdım genede bu modeli istiyorsanız sahibinden. com da satanlar var aynı ürünü duruyorsa..
4200 tl ye alınacak bi laptop değil bn 2900 e aldım 540x ve 4 gb ramli modelini o fiyata kesinlikle tavsiye etmem şahsen gider 2. el daha iyi bişey alırdım genede bu modeli istiyorsanız sahibinden. com da satanlar var aynı ürünü duruyorsa..
Bu arada 4 gb kesinlikle yetersiz vega 8 den dolayı şuan 3.5 gb gözüküyor.. 8 gb ram siparişi verdim toplamda 12 gb olacak gene vega 8 den dolayı 10 gb a inecek 10 gb ram de yeterde artar bu pc için ama sadece vega 8 li modellerde 8+8 gb ram daha performanslı çalışır..

4200 TL'ye alınacak bir laptop değil BN 2900'e aldım 540X ve 4 GB RAM'li modelini o fiyata kesinlikle tavsiye etmem şahsen gider 2. el daha iyi bir şey alırdım genede bu modeli istiyorsanız sahibinden. Com da satanlar var aynı ürünü duruyorsa.

Bu arada 4 GB kesinlikle yetersiz Vega 8'den dolayı şu an 3.5 GB gözüküyor. 8 GB RAM siparişi verdim toplamda 12 GB olacak gene Vega 8'den dolayı 10 GB'a inecek 10 GB RAM'de yeterde artar bu PC için ama sadece Vega 8'li modellerde 8+8 GB RAM daha performanslı çalışır.

Farkındayım fakat dolar 7 oldugundan dolayı işte. Benim konuma gelip yardımcı olur musun rica etsem.

Bu tip cihazlar bu dolarla bu fiyata alınması cidden kötü. 2900-3100 TL gibi fiyatlara satılırken yeni gelen işlemciler en düşük 5000 TL satılacak gibi. 4800U sadece dolara çevirdim 5500 TL gibi ediyor bir de buna satıcının payına ekle 6000 - 7000 TL satılacak. Artık idare edecek laptop alıp gerisiyle kasa toplanmalı.

Geri
Yukarı