Ryzen 5 3500X ile Ryzen 7 2700X takas edilir mi?

Hocam ne gibi bir sorun olabilir ki? 3500x videolarına bakarsanız kullanımın çok yüksek olduğunu göreceksiniz. Technopat'ın da videosu vardı hatta 2060 ekran kartı ile. Orada da CPU kullanımı oldukça yüksekti.
Benimde işlemcim 3500X ekran kartım ise 5500XT 8 GB. Ekran kartım 1660 S ile neredeyse aynı güce sahip. ama ben hiç böyle bir sorun yaşamadım.

O işlemciyle o ekran kartının darboğaz olması imkansız. O kısımda başka bir sorun var. Yerinizde olsam sorunu arardım işlemciyi değiştirmek yerine. Ama illa değiştireceğim diyorsanız 3600X ve üstü almanız faydalı olur. Olmazsa 3600 de kafi.
BFV oynarken 64 kişilik haritalarda 1050ti bile darboğaz oluyordu yalnız :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şu videoda aşağı yukarı aynı görünüyorlar yer yer 2700x öne geçiyor hatta. Ancak 3500x'in CPU kullanımı çok yüksek işte sorun burada.
İyide aynı zamanda sıcaklıklara da bakın :)

Düz mantık birisi 2. nesil diğeri 3. ayrıca attığınız videoda 3500x daha önde gibi gözüküyor ve o videoda kullanılan ekran kartı nedir?

%60'ı geçmiyor dediğiniz oyunların çoğunu oynadım.
Nasıl ya emin misiniz?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Şu videoda single player oynadığı halde bile 70'in altına düşmüyor. BFV'de 64 kişilik haritada 60'ı geçmiyor mu cidden hangi oyunlarda test ettiniz?
1050Tİ günümüz oyunları için güçlü bir kart değil.
Hocam güçlü demedim ki. Yukarıda darboğaz yapması mümkün değil denmiş onun üzerine yazdım. Ryzen 5 1400 ve GTX 1050ti kullanıyordum eskiden o bile darboğaz yapıyordu bazen.
%60'ı geçmiyor dediğiniz oyunların çoğunu oynadım.
Şu videoya da bakabilirsiniz. 60'ı geçmediğine emin misiniz? Mümkün değil o kadar düşük CPU kullanımı.

Geri
Yukarı