Ryzen 5 3500X sistem kendiliğinden kapanıyor

Karabiyik

Kilopat
Daha fazla  
Herkese selamlar, benim bir vakittir bilgisayarım, güçlü, yüksek sistem isteyecek oyunlara girdiğim vakit (AC Valhalla, FIFA 21 vs) kapanıyor bir iki aydır yapmaya başladı. CS:GO oynarken kapandığını görmedim ve ben bunu çözemiyorum. Format attım her şeyi yaptım sorunu bulamadım.

Sistemim şu şekilde;
  • RX 5600XT ekran kartı.
  • Ryzen 5 3500X işlemci.
  • 16 GB 3200 MHz RAM.
  • Gigabyte B450 Aorus Elite anakart.
  • Cooler Master 700W 60Plus güç kaynağı.

1614969380938.png

1614969416924.png

Hem CPU hem Power testinde crash alıyorum.

Ben Intel aldım 50 derece takılıyorum undervolt denedinizmi?
@MisakiTaro hocam U.V. gerek yok dedi. Voltaj sabitlemesi yapacağız dedi, konuya değerleri attım fakat geri dönüş yapmadı henüz. Bahsettiği ayarlamaları yaptım, Prime95 testinde 8. 9. dakikada 95 derecelere çıktı yine.
Sizde kapanma var mı?
Hocam sizin dediğiniz oyunları oynamadım. Mafia 1, NFS Heat oynadım fakat kapanma olmadı. Sizin boşta aldığınız sıcaklık değerleri de yüksek geldi, 56 derece. Stok fan kullanıyorsunuz sanırım.

Pardon editledim tekrar, OCCT Power testinde sistem kapanmadığına göre PSU'da sorun yok sanırım.

Son düzenleme:
ryzen master ile 1.1 den başalayarak işlemcinizi 4.1 e sabit oc yapar mısınz daha sonra test edip pc kapanıp kapanmadığını buraya yazarsanız oc yapmada yardımcı olurum hem işlemci performansınız artar hemde ısı sorununu hallederiz

Yeni konular

Geri
Yukarı