Ryzen 5 3550H abode programları için yeterli mi?

• Konuyu başlatan bfbt
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 1B

bfbt

Hectopat
Daha fazla  
Bir laptop almak istiyorum. Ve bu laptopta Adobe programlarını rahatça kullanmak istiyorum. Bütçeme uygun birkaç makine buldum. Hepsinde AMD Ryzen 5 3550 h modeli var. Sizce Adobe programları için yeterli mi? Kaç yıl götürür?

İşlemci bakımından gayet yeterli ancak Adobe ürünleri kullanırken cihazın RAM'i de oldukça önemli RAM'in minimum 16 olursa sorun yaşamazsın.

After Effects, Premier, Media Encoder

Basit projeler icin gayet yeterli. Cihazın RAM’i en az 16 GB olsun. Eger 8 GB RAM ile kullanirsaniz bilgisayarin ekranina yumruk atmamak icin kendinizi tutarsiniz. Bazi pluginler icin ekran kartinizin da iyi olmasi gerekiyor. Sectiginiz laptop herhalde APU kullaniyor. Yani oyle bir plugin yuklerseniz sizi yari yolda birakir.

Photoshop Vs
16GB RAM her halükarda olsun. Sizi üzeceğini sanmiyorum.

Sürekli bilgisayar taşımanız gereken bir işiniz yoksa 3 yıl götüreceğe benziyor. Hangi Adobe programlarını kullanacağınıza göre de değişir. Taşımak için bataryanın uzun dayanacağını sanmıyorum. Ağır kullanırsanız seneye batarya 20 dakikada bitmeye başlar.

İşlemci bakımından gayet yeterli ancak Adobe ürünleri kullanırken cihazın RAM'i de oldukça önemli RAM'in minimum 16 olursa sorun yaşamazsın.

Bu ürünü düşünmüştüm. Sizce almaya değer mi? Benzer fiyata bir öneriniz veya sistemin güncellemeyle açık olup olmadığı hakkında bilginiz var mı?

Bu ürünü düşünmüştüm. Sizce almaya değer mi? Benzer fiyata bir öneriniz veya sistemin güncellemeyle açık olup olmadığı hakkında bilginiz var mı?

Hocam bu laptop sizi 3-4 yıl rahat goturur. Fakat ekstradan RAM takviyesi yapmalisiniz. Yoksa dedigim gibi bilgisayarinizin ekranina yumruk atmamak icin kendinizi zor tutarsiniz. İnanin bu programlari 8GB RAM ile kullaniyorum. Aldigim hatalardan dolayi kufredip projeye ara verip uzun sure bakmadigim zamanlar oluyor. Bu kast ettigim durum eger After Effects kullaniyorsaniz basiniza gelmeme olasiligi neredeyse %0.

Sürekli bilgisayar taşımanız gereken bir işiniz yoksa 3 yıl götüreceğe benziyor. Hangi Adobe programlarını kullanacağınıza göre de değişir. Taşımak için bataryanın uzun dayanacağını sanmıyorum. Ağır kullanırsanız seneye batarya 20 dakikada bitmeye başlar.

Bir masaüstü bilgisayarımda var fakat sıklıkla seyahat etmek zorunda kaldığından en azından bu zamanla kullanabilmek istiyorum. Adobe programlarını ise photoshop ve herhangi bir (çokta amatör olmamak şartı ile) video edit programı kullanacağım. Zaten şuanda öğrenciyim çok profesyonel şeyler yapabileceğimi zannetmiyorum. En azından basit ve orta seviye işlerimi yapsam yeterli.

Yukarıdaki ürünün fiyatı oldukça iyi ancak laptop almak zorunda mısınız?
Hangi işlerde ve nerede kullanacaksınız?
Bu fiyata kasa toplanırsa daha performanslı olur ancak taşınabilir olmasını istiyorsanız bu gayet ideal.
Ayrıca bu ürünün diski ve belleği yükseltilebilir.(RAM'leri 16 yaparsan tadından yenmez.)

Hocam bu laptop sizi 3-4 yıl rahat goturur. Fakat ekstradan RAM takviyesi yapmalisiniz. Yoksa dedigim gibi bilgisayarinizin ekranina yumruk atmamak icin kendinizi zor tutarsiniz. İnanin bu programlari 8GB RAM ile kullaniyorum. Aldigim hatalardan dolayi kufredip projeye ara verip uzun sure bakmadigim zamanlar oluyor. Bu kast ettigim durum eger After Effects kullaniyorsaniz basiniza gelmeme olasiligi neredeyse %0.
Rami kaç GB ye kadar yükseltebilirim ve ne kadar tutar bu konular hakkında bilginiz var mı?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı