Ryzen 5 3600 4.4 GHz değerine çıkarmak zarar verir mi?

Nasıl kullanıyorsunuz ben 4.3 yaptım 4.4 yapınca Cinebench error veriyor ve sapıtıyor 4179302 puan alıyor :D.

Kullandıkça farkına vardım ki, stok soğutucu ile işlemciyi yüksek kullanan oyunlarda problem oluyor.
En stabil 4.3 şimdilik, 4.4'de çok ısınıyor ve stabilitesi bozuluyor. Anakartım da kendini soğutamıyor X570'li bir anakartım olsa eminim 4.45 GHz bile zorlardım silikonu bayağı iyi çıktı :D.

Kullandıkça farkına vardım ki, stok soğutucu ile işlemciyi yüksek kullanan oyunlarda problem oluyor.
En stabil 4.3 şimdilik, 4.4'de çok ısınıyor ve stabilitesi bozuluyor. Anakartım da kendini soğutamıyor X570'li bir anakartım olsa eminim 4.45 GHz bile zorlardım silikonu bayağı iyi çıktı :D.

Hocam yaptığınız ayarların fotoğrafını atar mısınız BIOS'daki.
Bir de kullandığınız anakart nedir?

Hocam yaptığınız ayarların fotoğrafını atar mısınız BIOS'daki.
Bir de kullandığınız anakart nedir?

Şu an evde değilim lakin Ryzen Master ile 1.25 voltaja al ve 4.2GHz yapıp oyunlarda test et. Stabilse voltajı ellemeden 4.25 GHz yap öyle test et sonra 4.50,4.75 diye çıkabilirisin.

Şu an evde değilim lakin Ryzen Master ile 1.25 voltaja al ve 4.2GHz yapıp oyunlarda test et. Stabilse voltajı ellemeden 4.25 GHz yap öyle test et sonra 4.50,4.75 diye çıkabilirisin.
1.25 V 4.25 GHz mi? Dostum şuan 4.25 GHz 1.2V ile stabil kullanıyorum. PC açar açmaz Ryzen Master ile bu şekilde manuel OC yapıyorum. 1.25 hadi bilemedin 1.3 V ile 4.4 MHz zorlarım da gerek yok şimdilik.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı