Ryzen 5 3600 90 derece oluyor

Vecdimehmet27

Centipat
Daha fazla  
Stok soğutucu kullanıyorum. İşim gereği iş performansı yüksek bir işlemci aldım. O da 3600.başka soğutucu alacak bütçem yok bir miktar performans kaybı dışında bir sorun yaratır mı?

Yüksek sıcaklık işlemcinin daha hızlı yıpranmasına, ömrünün daha hızlı azalmasına sebep verir. 90 derece sürekli kullanım için uygun değil maalesef. Undervolt yapmayı denediniz mi? Silikon kaliteniz iyiyse performanstan ödün vermeden ciddi sıcaklık düşüşü sağlayabilirsiniz.

Yüksek sıcaklık işlemcinin daha hızlı yıpranmasına, ömrünün daha hızlı azalmasına sebep verir. 90 derece sürekli kullanım için uygun değil maalesef. Undervolt yapmayı denediniz mi? Silikon kaliteniz iyiyse performanstan ödün vermeden ciddi sıcaklık düşüşü sağlayabilirsiniz.
A serisi anakart kullanıyorum, galiba undervolt gibi işlemleri de yapamıyorum

@Vecdimehmet27 Maalesef undervolt yapamazsınız. Soğutucu alana kadar bu şekilde kullanacaksınız. Ryzen 3600 için maksimum sıcaklık 95 derece. Sistem o sıcaklıkta kapatıyor kendini. O yüzden uzun kullanım için 90 derece uygun değil.

@Vecdimehmet27 Maalesef undervolt yapamazsınız. Soğutucu alana kadar bu şekilde kullanacaksınız. Ryzen 3600 için maksimum sıcaklık 95 derece. Sistem o sıcaklıkta kapatıyor kendini. O yüzden uzun kullanım için 90 derece uygun değil.
Çoğunlukla valorant-gta gibi oyunlar oynuyorum ve 60-70 arası dalgalanıyor, sadece video edit çıktısı alırken sıcaklık 90 derece oluyor, yani en fazla 30 dakika, zaten ondan sonra da youtube - netfilx - valorant - gta - minecraft takılıyorum, genel sıcaklık 73 geçmiyor ve neredeyse hiç frekans kısmıyor

@MrDentist hocam bi bakar mısınız?

Geri
Yukarı