Ryzen 5 3600 95 derece oluyor

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Videoyu sonuna kadar izleyip voltaj düşürüp durumu test edebilirsiniz sonuç alamaz iseniz garanti kapsamında ise derhal satıcı ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Yalnız R5 3600'lü sistemlerde sistem kendini kapatmayana kadar sorun olmadıgını söylerler 105 derecede kapatıyor sistem kendini genelde.
Hocam haklısınız iyi diyorsunuz ama burada ciddi bir problem var. İstediği kadar UV yapsın. Boşta 95 derece olması ciddi bir problem.

R5 3600'li sistemlerin genelinde bu durum söz konusu stock fan yetersiz kalıyor çözüm olarak Core performance ve voltaj ayarlarında değişiklik ısı ayarlarını düşürebiliyor. Boşta 73 derece şu an.

1.3'e sabitlenemiz gerekeçektir voltajı BIOS menüsüne girip Core performance yi disablede CPU Core voltageyi override olarak 1.3 çekip deneyebilirsiniz.
yaptım öyle de yine sıkıntı yaptı voltaj deperlerini değiştirdim durup dururken kapandı bilgisayar
R5 3600'li sistemlerin genelinde bu durum söz konusu stock fan yetersiz kalıyor çözüm olarak Core performance ve voltaj ayarlarında değişiklik ısı ayarlarını düşürebiliyor. Boşta 73 derece şu an.
o öyle bi 70 oluyo demin 105i gördüm değişiyo hiçbişey anlamadım evim de cehennem değil ki o kadar ısınsın

Hocam 73 derece de fazla değil mi?

Sisteme giren voltaj değerlerini gördün mü kardeşim tutarsızlık var diyorum bende 4.2 GHz 1.38v de çalısıyor sistem bende çözüm önerdim denemesi için sistem 50'ye kadar düşmez ise o zaman garantisi var ise satıcıyla görüşme sağlayabilir. Şu an bu durumda garantiye götürsede sorun yok diyicekler yasadım ben aynısını.

Evet CPU tarafı sıcaklığı yüksek.

105 görmüş garantisi var ise göndermen gerekicektir kurcamalaya gerek yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı