Ryzen 5 3600 alınır mı?

emre.sahin

Hectopat
Daha fazla  
Almayı düşünüyorum fiyat iyi görünüyor fakat birçok forumda Ryzen 3600 ısınma sorunu yaşıyormuş, doğru mu ya da çözülebilir sorun mu?

Screenshot_20200404-125036_Chrome.jpg

70+ derecelerde çalışıyor. Sorun diyemeyiz aslında. Yüksek voltaj geliyor, haliyle ısı artıyor. Mevcut stok soğutucusu iyi değil, düzgün bir soğutucu ile soğuk çalıştırabilirsiniz. CPB kapatırsanız da ısı bayağı düşer.

Bence alınır, şöyle çok düşünürsen işin içinden çıkılmıyor şu mu daha iyi şu mu diye. Ama para veriyorsun kaliteli bir şey almak istiyorsun ki bahsettiğimiz işlemcide kötü bir ürün değil. Bence önce al kasayı topla bak ısınma durumuna eğer ısınıyorsa arkadaşların dediği gibi yap.

Öncelikle soruna cevap vereyim kesinlikle alınır ısınma sorununa gelecek olursak otomotik voltaj da fazla voltaj geldiği için işlemci isiniyor. Ve bende de ayni islemci var ilk başlarda 20-30 dakikalık maçlarda islemci 85°C kadar çıkıyordu bu sorunu forumlarda araştırarak voltajdan dolayi olduğunu öğrendim ve voltaji düşürdüm(voltaj degerim 1.1125 v sabit 3.9GHz'de kullanıyorum. Stok soğutucu ile ) ve Prime95 gibi testlerde 76°C geçmiyor. Son olarak stok soğutucusu bu işlemci için düşük kalıyor bütçen varsa bir soğutucu almani tavsiye ederim.

Kesinlikle alınır bende 3600X var yaklaşık 7 ay oldu toplayalı 60 dereceyi hiç geçmedi soğutucu olarak Cooler Master Master Liquid 360RGB kullanıyorum çok memnunum.

Geri
Yukarı