Ryzen 5 3600 boşta 56-60 derece oluyor

Peki bu nasıldır, hangisi daha kalitelidir 100TL farka değer mi? Benim için önemli olan uzun süre sorun çıkarmaması ve çok ses çıkarmadan soğutması.

İçindeki macun kaliteli, MX-4 seviyesinde, yüksek devirlerde sesli ama malzemesi T6'dan daha iyi. Snowman fanlarda sürtme sesi durumları var zaten.

Peki Snowman T6 alsam sorun çıkarma olasılığı yüksek mi? Uzun süre boyunca değiştirmek gibi bir planım olmayacak. O süre boyunca sorun çıkarmadan çalışır mı?

Çoğu kişide ses harici sorun çıkarmadı, ses sorunu da illa olacak bir şey değil. MX-4 yerine Wipaste C2 alırsanız daha da uyguna gelir.

Ryzen 5 3600 işlemci kullanıyorum. Şu anda konuyu yazarken bile 60 derecede çalışıyor. Kasanın camını çıkardığımda en az 55e kadar iniyor. CPB kapalı.
Bilgisayarı 3 ay önce aldım RAM için garantiye zaten yollayacağım ama onla bir alakası olabilir mi?
Gigabyte B540M S2H.
Gigabyte RTX 3060 OC Edition 3 fanlı ekran kart.
AMD Ryzen 5 3600 işlemci.
NZXT H510 Elite.
Xigmatech Apache Plus soğutucu(hazır sistemle geldi bütçeden dolayı değiştiremedim)
Sistem özelliklerim bunlar sizce bir çözümü var mı? Yoksa garantiye yolladıktan sonra bir soğutucu alınır mı?
Xigmatech Apache Plus Soğutucu sistemle gelmiş peki hiç sormadınız mı bu işlemcinin orjinal soğutucusu nerde diye ? 100tl lik soğutucuğu takıp 200tllik soğutucuyu almışlar. O soğutucuya ne yaparsanız yapın fazla ısı düşüşü olucağını sanmıyorum. Çünkü çok küçük ve yetersiz.

Geri
Yukarı