Ryzen 5 3600 - GTX 1660 Ti | Windows 11 deneyimi

Ben de paylaşayım. Sanal makinede kurdum. Defender kapalı. Açıldıktan 30 saniye sonraki RAM kullanımı:

1623795684542.png

RAM'iniz ne kadar yüksekse o kadar fazla kullanıyor Windows 10 gibi. Bende 6 GB RAM var, hiçbir ayarla uğraşmadan 1.3GB'da kullanım. Windows 10'dan farkı yok.

• Cyberpunk 2077, DOOM, Control ve Valorant sorunsuz oynanıyor.
  • K-Lite Mega Codec Pack ve Media Player Classic: Home Cinema sorunsuz çalışıyor.
  • Chrome, Steam, Epic Games Launcher, Discord, Spotify, qBittorrent sorunsuz çalışıyor.
  • Rivatuner Statistics Server, Kaspersky Internet Security, Malwarebytes, Emsisoft Emergency Kit ve AdwCleaner sorunsuz çalışıyor.
Valorant'ta 2 tane derecesiz maç, bir tane ölüm kalım savaşı oynadım. Imput lag'de iyileşme var. Vanguard ile ilgili bir problem de çıkmadı.
DOOM ve Control gayet stabil, tabii Windows 10'a göre hiçbir fark gözlemlemedim.

Bluetooth ses aygıtlarını Denetim Masası -> Ses bölümünden sisteme bağlayınca ses cızırtılı geliyor. Sesin cızırtılı gelmemesi için Ayarlar -> Cihazlar -> Bluetooth kısmından bağlantı yapmak gerekiyor.

Hataya sebep olan yöntem (Denetim Masası -> Ses):

Hata2.png

Hatasız olan yöntem (Ayarlar -> Cihazlar -> Bluetooth):

Hata.png

Son düzenleme:
Daha tam sürüm çıkmamış, neyi mukayese ediyorsunuz?
Kırpılmış versiyon olabilir, birçok özellik devre dışı olabilir. Ondan RAM düşük çıkabilir.
Tam sürüm çıkmadan net bir şey söylemek bence hatalı olur.

Daha tam sürüm çıkmamış, neyi mukayese ediyorsunuz?
Kırpılmış versiyon olabilir, birçok özellik debre dışı olabilir. Ondan RAM düşük çıkabilir.
Tam sürüm çıkmadan net bir şey söylemek bence hatalı olur.
Windows 11'in ileride daha da değişeceğini inkar ettiğimiz de yok zaten. Kurduk ve Windows 10'a göre karşılaştırma yaptık, hepsi bu.

Devre dışı olan bir şey yok. Ha, eklenmemiş özellik dersiniz, tamam.

Ayrıca Windows 10'da da böyle RAM kullanımına sahibim. Windows 11 biraz daha iyi bu konuda ve değinmek istedim.

Konuyu Windows 11 22000.194 sürümü ile güncelledim. Güncel değerlerin ekran görüntüleri eklendi.

Geri
Yukarı