Ryzen 5 3600'lü sistemde Windows 11 kasıyor

Sizin ilacınız 22H2 sürümü. 21h2'de bu sorun var maalesef.
22H2 hayvan gibi RAM tüketiyor. 1 aydır kullanıyordum bugün Windows 10'a geçtim.
Peki bu 22h2'ye nasıl geçeceğim şu an yayinlandi mi? Guncellestirme merkezinden kontrol ettigimde her şey guncel gozukmekte.
Insider kateforisinden Insider'e katıl a bas sonra geliştirici sürümünü sec.

İşlemci değiştirdikten sonra (R5 5600) temiz kurulum yaptım hiçbir sorun yok, W10 dan kat be kat daha iyi bir işletim sistemi olmuş W11. Temiz kurulum yapın çözülecektir
Temiz kurulum yapipta gecende varmis. Gene de sorun devam ediyormus. Sizin islemcinizden dolayi bence sorun yasamiyorsunuz. Ryzen 5 3600 e göre güçlü bir islemciniz var.
22H2 hayvan gibi RAM tüketiyor. 1 aydır kullanıyordum bugün Windows 10'a geçtim.

Insider kateforisinden Insider'e katıl a bas sonra geliştirici sürümünü sec.
Bende suan 8 GB ram mevcut. Ramlardan biri yeni anakarta uymadi tek slot çalışıyor. Ort ne kadar ram kullanimi var ?

Bende şu an 8 GB RAM mevcut. RAM'lardan biri yeni anakarta uymadi tek slot çalışıyor. Ort ne kadar RAM kullanimi var?
Bende de 8 GB RAM vardı ve RAM kullanımı yaklaşık boşta %55 - %70 arasında geziyordu.

Temiz kurulum yapipta gecende varmis. Gene de sorun devam ediyormus. Sizin islemcinizden dolayi bence sorun yasamiyorsunuz. Ryzen 5 3600 e göre güçlü bir islemciniz var.
Ben de R5 3600 kullanıyorum en güncel Insider sürümündeyim bir kasma vs. yok, gayet akıcı çalışıyor.

Son düzenleme:
Ben de R5 3600 kullanıyorum en güncel Insider sürümündeyim bir kasma vs. yok, gayet akıcı çalışıyor.
Sisteminizde kac GB ram mevcut ?
Guncelleme merkezinden mi geçtiniz yoksa windows 11 i microsoftun sitesinden mi indirdiniz ? Son olarak format attiniz mi ?

Sisteminizde kaç GB RAM mevcut ?

Güncelleme merkezinden mi geçtiniz yoksa Windows 11'i Microsoft'un sitesinden mi indirdiniz ? Son olarak format attiniz mi ?
Temiz kurulum ile geçtim 16GB RAM var fakat işlemci ile alakalı değildir diye düşünüyorum kasmasını.

@bjkworld26 şu an sadece Insider beta kanalında mevcut ancak beta kanalındaki sürüm RTM olacak yüksek ihtimalle. Ben herkese yayınlanmasını beklemem derseniz geçebilirsiniz. Oldukça stabil çalışıyor. Insider ISO'su ile de temiz kurulum yapıldığında tam sürümden çok bir farkı kalmıyor.

Geri
Yukarı