Ryzen 5 3600 için 250TL soğutucu önerisi

Var. Ama ben yeterli bulmadığımdan ötürü ayrı bir soğutucu almak istiyorum.
O zaman sizin stok fanın da performansını bilmek gerekir ki yine aynı performansı (hatta daha kötü) gösteren fanı almamanız için.

Sıvı soğutmaya başvurmadıktan sonra pek ürküttüğünüz kuşa değmeyecek bence.

Hocam reeven hans alın 246 TL'ye satılıyor. Bu fiyata deepcool, Cooler Master, Thermaltake dinlemiyor.

Biraz inceledim ve hoşuma gitti. Ama AM4 uyumlu olması için yükseltme kiti gerekiyormuş. Onu da Türkiye'de bulamadım. Sitelerinde mail atana yollayacaklarını söylüyorlar ama Türkiye'ye yolluyorlar mı bir bilgim yok. Var mı bir bilginiz?

O zaman sizin stok fanın da performansını bilmek gerekir ki yine aynı performansı (hatta daha kötü) gösteren fanı almamanız için.

Stok fanın sıcaklık değerlerinden daha ziyade çok sesli çalıştığını düşünüyorum. Ekstra soğutucu aldıktan sonra sessiz bir kullanımın yanında düşük sıcaklık değerleri de ekstrası oluyor. Bütçemi zaten belirttim. Bu bütçeye en iyisini almak istiyorum.

@Stepne @msrvt

Ben satın aldım kullanıyorum, mesajımı okuyabilirsiniz. Farklı satıcılar satıyor bu ürünü fakat hepsi AM4 desteklidir büyük ihtimalle, yine de doğrulayıp almanız daha iyi olur.

Hocam bu soğutucuyu kullandınız mı daha önce? Almayı düşünüyorum ama daha önce kullanmış birisinin deneyimini duymak isterim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Hocam sıvı soğutma alamk bu devirde çok saçma. Özellikle Dark rock Pro 4 600'e ve NH-D15'de 1000 TL'ye bulunurken. Onun dığında 600 TL altına da sıvı soğutma saçma olacağından uzak durulması gerek şahsen.

@Stepne @msrvt

Ben satın aldım kullanıyorum, mesajımı okuyabilirsiniz. Farklı satıcılar satıyor bu ürünü fakat hepsi AM4 desteklidir büyük ihtimalle, yine de doğrulayıp almanız daha iyi olur.

Sakıncası yoksa hangi siteden aldığınızı öğrenebilir miyim?

Sakıncası yoksa hangi siteden aldığınızı öğrenebilir miyim?

N11 üzerinden qp bilişim'den aldım. Fakat dediğim gibi AM4 uyumludur büyük ihtimal hepsi. Reeven'ın kendi sitesinde bile "Upgrade kit required" yazıyor fakat kutu üzerinde "AM4 ready" yazan ürünleri satılıyor, yani güncellememişler sitelerini. Satıcıların bir kısmı da oradaki açıklamayı google translate çevirisi yaparak kopyalıyor aslında uyumlu olmasına rağmen.

Bu arada önerilenlerin arasında en performanslı olanı Reeven Hans. Fiyatı da uygun. Coolermaster en kalitelisi falan denmiş markaya aldanmayın sakın. Her zaman modele odaklanın.

Reeven Hans - Tier 5

Deepcool Gammaxx 400 - Tier 6

Thermaltake Contac Silent 12 - Tier 7

Cooler Master Hyper 410R - Tier 8

Önerilenler arasında en iyisi değil en kötüsü olmalı, zaten 120mm değil 92mm fanlı bir model.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı