Ryzen 5 3600 için anakart önerisi

Asus'un flashback olmamasına kafanızı takmayın. Dün yaptığım telefon görüşmesinde Aylin hanımın söyledikleri şunlar; Google Asus RMA yazıp ilk siteye giriş yapın ve formu doldurun. Gerekli tüm işlemleri yaptıktan sonra UPS kargo görevlisi arkadaşlar adresinize gelip ürünü teslim alarak bize ulaştıracak. BIOS güncellemesi yapıldıktan sonra tekrar adresinize iletilecek. Servis ve kargo için herhangi bir ücret ödemenize gerek yok. Ürününüzün garantisinin bulunması yeterli.
Şu olayın güzelliğine bakar mısınız ya.

Galiba Gigabyte B450M S2H DDR4 3200MHZ anakartı satın alacağım. QP bilişim biosuda güncelleyip gönderiyormuş fiyatı da 450TL baya uygun geldi.
1-2 Saat daha düşünüp sipariş edeceğim.

MSI B450 GAMING PLUS DDR4 3466MHz (OC) AM4 ATX Anakartı sipariş ettim arkadaşlar. QP bilişime son sürüm bios kurmalarını da rica ettim.
Yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkür ederim.

• İşlemci: Ryzen 5 3600
  • Ekran kartı: NVIDIA GTX 1070
  • Bellek: 2X8 GB Patriot 3200MHZ
Bu sistemim için uygun fiyatlı B450 anakart aramaktayım. Flash BIOS butonlu olursa iyi olur elimde 2. Nesil Ryzen işlemci yok.

RAM'ların 3200MHZ'de çalışması da önemli, şimdiden önerileriniz için teşekkür ediyorum.
Eğer Bios güncellemesi yapılmışsa ya da yaptırabiliyorsan direk Asus Tuf B450 Pro gibi bir modele yönel. Diğer türlü USB ve arkadaki tuşu sebebiyle MSI B450 Gaming Plus alternatiftir (Tomahawk iyidir fakat stoklarda göremedim pek). Şahsen 2. kez MSI anakart kullanıyorum (X470 Gaming Pro), alma sebebim black friday de Asus'un stoklarda istediğim modeli olmamasıydı (istediğim B450-f strix idi). MSI'ın hem kendisi hem de Türkiye disbiritörü çok iyi pazarlama stratejisi izliyor. Görüntü var, ses yok diyebiliriz :)

Eğer Bios güncellemesi yapılmışsa ya da yaptırabiliyorsan direk Asus Tuf B450 Pro gibi bir modele yönel. Diğer türlü USB ve arkadaki tuşu sebebiyle MSI B450 Gaming Plus alternatiftir (Tomahawk iyidir fakat stoklarda göremedim pek). Şahsen 2. kez MSI anakart kullanıyorum (X470 Gaming Pro), alma sebebim black friday de Asus'un stoklarda istediğim modeli olmamasıydı (istediğim B450-f strix idi). MSI'ın hem kendisi hem de Türkiye disbiritörü çok iyi pazarlama stratejisi izliyor. Görüntü var, ses yok diyebiliriz :)
MSI B450 GAMING PLUS DDR4 3466MHz (OC) AM4 ATX anakartı sipariş ettim hocam. QP bilişime bios güncellemesi yapmasını da rica ettim. Eğer bir problem ile karşılaşırsam iade edip ASUS alacağım.

MSI B450 GAMING PLUS DDR4 3466MHz (OC) AM4 ATX anakartı sipariş ettim hocam. QP bilişime bios güncellemesi yapmasını da rica ettim. Eğer bir problem ile karşılaşırsam iade edip ASUS alacağım.
Asus'u hem stabilitesinden ötürü hem de ses codec desteğinden ötürü önerdim. Her iki Codec'i (ALC892 ve ALC1200) deneyimlemiş biri olarak arada hatrı sayılı bir fark olduğunu söyleyebilirim. Ayrıca Asus TUF b450 pro olası bir overclock için daha iyi bir seçenek olduğunu düşünüyorum. Ayrıca MSI'ın smart fan kontrolü arada saçmalayabiliyor. Bir de MSI Ryzen 3xxx serisi için verdiği bios güncellemesi tasarımsal açıdan felaket. Umarım hızlı bir şekilde Click Bios 5 tasarımına geri döner. Sonuç olarak üst düzey bir kullanıcı değilsen bu anakartların hepsi çalışıyor ve işini gayet görecektir :)

Asus'u hem stabilitesinden ötürü hem de ses codec desteğinden ötürü önerdim. Her iki Codec'i (ALC892 ve ALC1200) deneyimlemiş biri olarak arada hatrı sayılı bir fark olduğunu söyleyebilirim. Ayrıca Asus TUF b450 pro olası bir overclock için daha iyi bir seçenek olduğunu düşünüyorum. Ayrıca MSI'ın smart fan kontrolü arada saçmalayabiliyor. Bir de MSI Ryzen 3xxx serisi için verdiği bios güncellemesi tasarımsal açıdan felaket. Umarım hızlı bir şekilde Click Bios 5 tasarımına geri döner. Sonuç olarak üst düzey bir kullanıcı değilsen bu anakartların hepsi çalışıyor ve işini gayet görecektir :)

Şu an için overclock vs yapmaya bir niyetim yok hocam. İlerisi içinde zaten işlemciyi upgrade etmeyi düşünüyorum ( Tabi ki bi 2-3 yıl bu şekilde idare etsin. ). Bu yüzden problem çıkarmadığı sürece benim için yetecektir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı