Çözüldü Ryzen 5 3600 için B350 anakarttan B450 anakarta geçmek

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Talha Karakaya

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,

B350 Tomahawk anakartta Ryzen 5 1500X kullanıyorum. Bu Black Friday döneminde R5 3600 alacağım B450 anakarta geçmem mantıklı olur mu? Olursa eğer önerebileceğiniz kartlar neler?(Bütçe 1000 lira civarı max)

Çözüm
Performansa etkisi çok büyük değil. Uyumlu BIOS sürümü varsa anakartınızı yükseltmek gereksiz. Başka donanımlar istiyorsanız mesela M.2 SSD takmak istersiniz ama soket yoktur ya da 5+1 onboard ses kartı istersiniz ya da dahili Wi-Fi istersiniz o zaman değiştirmek mantıklı olabilir.
TDP değeri 65W olduğu için gerek yok B350 anakartınız ile kullanabilirsiniz. Ryzen 3700x işlemcimi B350 anakartta kullanıyorum hiçbir sıkıntı olmadı. Ama Ryzen 3600x,3800x gibi TDP değeri 100 civarı olan işlemciler için en az B450 anakarta geçmeniz gerekli

Almanızı öneririm, Üstte ki arkadaşın dediğine katılmıyorum. İşlemcinin çektiği güç ile Anakartın bir ilgisi yoktur, Bütün anakartlar uyumlu işlemciye yeterli gücü verebilir.

Performansa etkisi çok büyük değil. Uyumlu BIOS sürümü varsa anakartınızı yükseltmek gereksiz. Başka donanımlar istiyorsanız mesela M.2 SSD takmak istersiniz ama soket yoktur ya da 5+1 onboard ses kartı istersiniz ya da dahili Wi-Fi istersiniz o zaman değiştirmek mantıklı olabilir.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı