Ryzen 5 3600 için B450 anakart önerisi

Tonyukuk

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar, Hepsiburada üzerinden anakart almayı düşünüyorum. Şimdi kullandığım anakartım ASUS B350M-K, kasam ise Link'te mevcut.
Almayı düşündüğüm anakartlar ise;

Sizce hangi anakartı tercih etmeliyim? MSI anakartların 3. Nesil Ryzen işlemcilerde BIOS güncellemesi çok sağlıklı değil deniliyor, sizler bu konuda neler düşünüyorsunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Msi B450 gaming plus aldım. Aldıktan hemen sonra satıcıya mesaj attım anakartı güncelleyebilir misiniz diye sağolsunlar güncelleyip göndermişler. 714TL ye aldım. Memnunum. Şu anda stoklarında yok. Anakartın sevdiğim yanları; İşlemcisiz BIOS Update'i yapılabilmesi, 4 Ram slotu olması ve VRM konusunda iyi olması.

Ben Msı Mortar'ı aldım gelmesini bekliyorum araştırdığım kadarı ile B450m lerin en dolu modeliymiş yanlışım varsa düzeltsin arkadaşlar ama yurt dışı forumlarda vs de en çok tavsiye edilen modelmiş.MATX destekleyen bir kasanız var ise 450M Mortar'a bakabilirsiniz.Şöyle bir sıkıntı mevcut bios update ile bios click 5 den lite modele dönüyor onun da sebebi MSI 16mb bellek kullanmış.Sizin için sorun olmayacak ise Mortar tercih edilebilir.Gigabyte modellerinde de vrmlerde ısınma sorunu varmış hem bu forumda hem de başka forumlarda bunu gördüm onu da göz önünde bulundurabilirsiniz tercihlerinizi değerlendirirken.

Benim de gönlüm ASUS'tan yana, onu sipariş edeceğim sanırım. Şimdilik tek sıkıntım BIOS güncellemesi için tekrar servise gönderip, bir daha servisten gelmesini beklemek olacak.

Benim de gönlüm ASUS'tan yana, onu sipariş edeceğim sanırım. Şimdilik tek sıkıntım BIOS güncellemesi için tekrar servise gönderip, bir daha servisten gelmesini beklemek olacak.
Bildiğim kadarıyla Flash belleğe yeni sürümü atıp tek tıkla güncelleyebiliyorsunuz. Yine de araştırın anakartın üzerinde fiziksel tuş olması lazım eğer varsa siz usb ile 5dk da yaparsınız. YouTube de nasıl yapıldığını anlatan video izlemiştim

İleride yükseltme amaçlı alıyorsanız tabloya göz atın.

d.png

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı