Ryzen 5 3600 için micri ATX anakart önerisi

Anlıyorum. Aldıktan sonra sıkıntı olmaması için garanti olmasını istiyorum.
Asus tuf b 450 m plus olur mu ? Anakartlar arasındaki farklar ne biri açıklayabilir mi ?

Son düzenleme:
Anlıyorum. Aldıktan sonra sıkıntı olmaması için garanti olmasını istiyorum.
Asus tuf b 450 m plus olur mu ? Anakartlar arasındaki farklar ne biri açıklayabilir mi ?
Yukarıda bir arkadaşın da attığı Tier List’ te de görebileceğiniz gibi Asus Tuf makyaj bir anakart. Vrm olarak aslında S2H seviyesinde. O yüzden onu önermedim. İşimi görsün yeter diyorsanız S2H alın, iki tane m.2 portu, biraz daha iyi VRM( S2H de işlemcinize yeter), 4 Ram slotu gibi artıları var Asrock Pro4’ ün. Msi Pro Vdh-Max ise aynı kalitede tek m.2 portlu. İhtiyaçlarınıza ve beklentinize göre tercih size kalmış, umarım açıklayıcı olmuştur.

Anladım. Peki Asrock Msi arasında hangisini önerirsin?

MSI olan en uygun Amazon'da.

713 TL. Stokta 1 tane kalmış. Biterse Hepsiburada'da 714 TL.

Asrock B450M Pro4 ile büyük farklar yok. Arkadaşın açıkladığı gibi.

B450M Pro4 ise en uygun Teknobiyotik'te. 787 TL.

Sinerji'de de var ama onlar kargo parası alıyor.

Ram uyumluluğu da sorun olmaz. Bunun için anakart sitesinde ram uyumluluk listeleri oluyor bakabilirsiniz raminizin kodunu bulup. Bazen bu listelerde sizin istediğiniz ram olmayabiliyor çünkü listeler güncel değil ve unutulabiliyor. Genel olarak şu an piyasadaki ram ve anakartlarda uyumsuzluk görmüyoruz pek. Sadece tedbirli olmakta yani listeyi kontrol etmek ve daha önce kullananlara sormakta fayda var uyumlu mu diye.

Anakartların aralarında 74 TL fark var, fazla değil. İkisi de üzmez. Bütçenize uyanı tercih edin.

Fazla bir şey ifade etmiyor ama aşağıya da bakabilirsiniz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı