Ryzen 5 3600 için soğutucu ve kasa fanı tavsiyesi

Cevaplar için teşekkür ederim. İşlemci fanı için bir süre daha bekleyeceğim.

Kasa fanı tavsiyeleriniz var mı?

Hocam bende aynı işlemci var. Coolermaster MasterLiquid 120 aldım. Gayet güzel bir sıvı soğutma işini görüyor çok güzel. Tavsiye ederim bu zamana kadar bir sıkıntı çekmedim.

Hocam bende aynı işlemci var. Coolermaster MasterLiquid 120 aldım. Gayet güzel bir sıvı soğutma işini görüyor çok güzel. Tavsiye ederim bu zamana kadar bir sıkıntı çekmedim.
Merhaba, bütçem sebebiyle sıvı soğutma düşünmüyorum. Fakat tavsiyeniz için teşekkür ederim!

Samet Bey, genel olarak söyledim (tabiki kimseden karşılaştırma yapmasını isteyemem ama 3600X ile kullanan forumdaşım var ise değerleri yazmasını rica ederim, demek istedim).
PUBG Lite Veya World Of Tanks oynuyorum.
Bilgilendirdiğiniz için tekrardan teşekkür ederim.
@KekSeven71 Bey, sıvı soğutmayı bütçeniz olsada (high-end seviyesi düşünmedikçe) aklınızdan çıkarın.
Uzun vadede ve sıkıntısız çalışması açısından, hava soğutmayı bırakmayın (Sıvı soğutmada, mekanik aksam olduğundan pompa sorunu veya pompa sesi gibi bir takım sıkıntılar çıkabilir).

Hayırlı akşamlar hocam testte 85 88Cleri görüyordum şuan testte 63-65 Arası geziyor ben gayet memnunum boşta 35-40C
Şuan vatanda indirime girmiş 268 tl olmuş
hocam merhaba bende aynı fandan almayı düşünüyorum çift fanlıya çift pmw çıkışı mı var direk anakartta bulunan cha fana mı takılıyor + rgb kontrolcü gerekiyor mu detaylı bilgi verriseniz sevinirim kurulum videosuu hiçbiryerde yok
Hayırlı akşamlar hocam testte 85 88Cleri görüyordum şuan testte 63-65 Arası geziyor ben gayet memnunum boşta 35-40C
HOCAM HABER BEKLİYORUM LÜTFEN ÜRÜNDE ARGB BAĞLANTISI VAR MI YOKSA DİREK KASADAKİ PMW GİRİŞİNE TAKINCA LEDLER ÇALIŞIYOR MU

Son düzenleme:

Selamlar,ilk ram slotunu kapatıyor mu? Kıstırmayı takması nasıl, işkence gibi miydi? Ben de şu an kıstırmalı bir tane kullanıyorum, lanet ettim işlemcim çizildi.

hocam merhaba.benimde düşüncemde bu kule tipi soğutucu var.Ancak msı B450m pro max anakartım var.2 slotu var ve ikisi de dolu.Bu soğutucu oldukça büyük ram lere baskı yapar diye düşünüyrorum.Senin anakart da micro atx benimde.Tecrübeni almak istiyorum.Teşekkürler

Selamlar arkadaşlar, konuya uzun süre sonra tekrar yazıyorum fakat bu ve daha üst işlemciler için soğutucu tavsiyesi vermek istedim.

Schyte Mugen 5 aldım, ilk ram'in üzerine çıkmıyor, bu sayede ram yüksekliği veya RGB ramlerin üstünü kapatması gibi sorun yaşatmadan misler gibi soğutuyor. Ayrıca tek fan ile gelmesine karşın paketten 2. fan takma aparatı da geliyor fakat tek fanla bile çok başarılı bir soğutma sağlamakta.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…