Ryzen 5 3600 için soğutucu ve kasa fanı tavsiyesi

KekSeven71

Hectopat
Merhaba,

3600 için yaptığım araştırmalarda karşıma zaman zaman ısınma sorunları geldi. Bu sebeple uygun fiyatlı bir işlemci soğutucu almak istiyorum. Bütçem 300 TL civarında. Arctic 34 Duo'yu düşünmekteyim. Aynı fiyat aralığı için tavsiye edeceğiniz başka bir soğutucu var mı?

Ayrıca kasa fanı bakmaktayım. Kasa fanı tavsiyelerinizi de beklemekteyim. Bilgisayarım MSI MAG Vampiric 011C, tek fanla geliyor. Açıkçası LED'e pek önem vermiyorum ancak PWM olmasını tercih ederim zira çoğunlukla kulaklık takmıyorum. Bütçem fan başı 50 lira civarında.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ürün geldi mi nasıl. Çok uygun fiyata düşmüş şu anda.

Geldi reis içinden termal macunuda çıkıyor. Ebat olarak baya büyük soğutması çok güzel 85C çıkıyordu şuan 63-65 arası dolaşıyor hafiften ses çıkarıyor ama benim açımdan sorun olmadı ses takıntım yok. 2 fanıda takmak için çoğaltıcı 4 pinli kablosuda var. Ben gayet memnunum
Montajlanmış halide böyle

Dosya Ekleri

• Screenshot_20200417-140929.jpg
    Screenshot_20200417-140929.jpg
    217,9 KB · Görüntüleme: 435
@SametD. Bey iyi akşamlar, müsait iseniz aldığınız soğutucu ile ilgili sıcaklık değerlerini (Yükte ve boşta) aktarabilir misiniz? (3600X işlemci için düşünüyorum. Arctic Freezer ESports 34 Duo modelinin fiyatı fırladı).

Hayırlı akşamlar hocam testte 85 88Cleri görüyordum şuan testte 63-65 Arası geziyor ben gayet memnunum boşta 35-40C
Şuan vatanda indirime girmiş 268 tl olmuş

Hayırlı akşamlar hocam testte 85 88Cleri görüyordum şuan testte 63-65 Arası geziyor ben gayet memnunum boşta 35-40C
Şuan vatanda indirime girmiş 268 tl olmuş
Samet Bey, değerleri paylaştığınız için teşekkür ederim.
Tam olarak karşılaştırma olmadığından dolayı kararsız kaldım (Yükte ve boşta fan devri veya ses durumu nasıl, tam bir inceleme yapabilirseniz veya yaparlarsa; soru işaretlerimi bir nebze olsun giderebilirim).

Arctic Freezer 34 eSports Duo modelinde bakır boru sayısı, konuda bahsi geçen modelden (Rampage ICed120-RGB) 2 tane düşük ama performans konusunda; Arctic daha iyi olabilir.
Test veya karşılaştırma yapabilirlerse fikrimi belirteceğim; Rampage firmasının üretmiş olduğu soğutucu yeni olduğu için, performans konusunda emin olamıyorum (Değerleriniz iyi ama arafta kaldım).
@Shimada Sensei Bey, siz ne dersiniz?
Tabi fan ve soğutma konusunda Arctic mükemmel firmalardan bir tanesidir ama Rampage ICed120-RGB soğutucuda iddialı duruyor.

Samet Bey, değerleri paylaştığınız için teşekkür ederim.
Tam olarak karşılaştırma olmadığından dolayı kararsız kaldım (Yükte ve boşta fan devri veya ses durumu nasıl, tam bir inceleme yapabilirseniz veya yaparlarsa; soru işaretlerimi bir nebze olsun giderebilirim).

Arctic Freezer 34 eSports Duo modelinde bakır boru sayısı, konuda bahsi geçen modelden (Rampage ICed120-RGB) 2 tane düşük ama performans konusunda; Arctic daha iyi olabilir.
Test veya karşılaştırma yapabilirlerse fikrimi belirteceğim; Rampage firmasının üretmiş olduğu soğutucu yeni olduğu için, performans konusunda emin olamıyorum (Değerleriniz iyi ama arafta kaldım).
@Shimada Sensei Bey, siz ne dersiniz?
Tabi fan ve soğutma konusunda Arctic mükemmel firmalardan bir tanesidir ama Rampage ICed120-RGB soğutucuda iddialı duruyor.

Size tam olarak net bir değer vermek isterdim ama şöyle birşey var şuan benim pc de hava akışı ve psu sorunu var kasamda hava akışı yok ve psu yetersiz geliyor bütçem şuanlık yetersiz olduğu için bende hava akışı olması için yandaki damperli camı çıkardım üstelik bilgisayarımda şuanlık sadece pubg mobile var o da pc ye bi yük vermiyor ama ciddi anlamda soğutma konusunda fark aldım stok fan ile 85C gören işlemci şuan 65C gördüm en fazla ses olarka kulaklık taktığımdan ses takıntım yok ama ufak bi ses var o da çift fanlı olmadından ve ebat olarak büyük olmasından dolayıdır diye umuyorum. Çünkü gerçekten ebat olarak baya büyük geldi gözüme. Size daha çok yardımcı olmak isterdim fakat elimden fazla birşey gelmiyor. Pc özelliğim ise böyle
AMD Ryzen 5 1600 3.20 Ghz 6
Çekirdek 16MB AM4 12nm
İşlemci

Gigabyte A320M S2H
3200mhz(OC) M.2 AM4 mATX
Anakart

MSI Radeon RX570 Armor 4G
OC 4GB GDDR5 256 Bit Ekran
Kartı

Patriot 240GB Burst Okuma
555MB-Yazma 500MB SATA SSD
(PBU240GS25SSDR)

PowerBoost 500W ATX Serisi
Güç Kaynağı

Ranker Orion Tempered Glass
RGB USB 3.0 mATX Mini Tower
Kasa

XPG 8GB Gammix D10 Kırmızı
3000mhz CL16 DDR4 Ram
(AX4U300038G16A-SR10

Merhaba,

3600 için yaptığım araştırmalarda karşıma zaman zaman ısınma sorunları geldi. Bu sebeple uygun fiyatlı bir işlemci soğutucu almak istiyorum. Bütçem 300 TL civarında. Arctic 34 Duo'yu düşünmekteyim. Aynı fiyat aralığı için tavsiye edeceğiniz başka bir soğutucu var mı?

Ayrıca kasa fanı bakmaktayım. Kasa fanı tavsiyelerinizi de beklemekteyim. Bilgisayarım MSI MAG Vampiric 011C, tek fanla geliyor. Açıkçası LED'e pek önem vermiyorum ancak PWM olmasını tercih ederim zira çoğunlukla kulaklık takmıyorum. Bütçem fan başı 50 lira civarında.
Cooler master hyper212 309tl alabilirsin iyidir...

Geri
Yukarı