Ryzen 5 3600 ile RTX 3060 darboğaz yapar mı?

İzledim ben onu bazı oyunlarda az da olsa darbogaz oluyor. Ben yayın yapmayı düşünüyorum. Arkadan kayıt falan alacağım video çekmeyi düşünüyorum YouTube için. Ondan dedim yoksa niye OC yapayım? Az darbogaz varken ama OC yapsam daha iyi mi olur yoksa yapmayayım mı? Ne kadar zorlayabilirim? Bir de hiç OC yapmadım.
Yayını ekran kartına verirsin. OC yapmak derken zaten voltaj vermeyeceğin için risk veya stabilite bozukluğu olmayacak. Sistemi topladıktan sonra konu açıp beni etiketle OC işini halledelim.

Yayını ekran kartına verirsin. OC yapmak derken zaten voltaj vermeyeceğin için risk veya stabilite bozukluğu olmayacak. Sistemi topladıktan sonra konu açıp beni etiketle OC işini halledelim.
yayını ekran kartına nasıl veriliyor kii

Peki RTX 3060 yanında hangi anakart kulanmalıyım işlemci ry

O zaman Ryzen 5 3600 yakın bir işlemci önerir misiniz birazcık bütçeyi aşabilir bir de i5 10400F olur mu? Anakart da lazım ne alıcagımı bilmiyorum önerirseniz güzel olur

@Yahyabeyy OBS ayarlarından NVENC olarak ayarla, yayın yapacağın için 3600 daha iyi olur. B450M kullabilirsin.

1440P'de peki oyun oynarken, yayın açarken vs. herhangi bir darboğaz söz konusu olur mu çünkü elimde 1440p monitör var ve bütçem Ryzen 5 5600X alacak kadar yok. Ryzen 5 3600 alabiliyorum.

Kardesım sonuç ne oldu katı aldın mı yayın actınmı darbogaz vs takılma oldu mu?

Arkadaşlar PC toplayacağım, yeni çıkan RTX 3060 12 GB alacağım. Yanında Ryzen 5 3600 alınır mı, darboğaz olur mu? İşlemciyi OC yapsam darboğaz geçer mi?
Cevaplarınızı bekliyorum.
yanlıs kısıye sordum sanırım sonuc hakkında bılgı verırımısın dostum

Kardesım sonuç ne oldu katı aldın mı yayın actınmı darbogaz vs takılma oldu mu?

yanlıs kısıye sordum sanırım sonuc hakkında bılgı verırımısın dostum
Almadım ama artık 3600 önermiyorum. Bayramdan sonra 12100F, H610M-B ve 8x2 3200MHz RAM alıcam. 3600, RTX3060 besleyemez ama 12100F rahat besliyor. Sanırım sende işlemci falan varsa ikinci elden 3700X yada sıfır 5600 yapmadan alma o kartı.

Geri
Yukarı