Ryzen 5 3600 Isı Değerleri

Thermaltake v200tg 3 önde fan var bir tane kasa içi arkada,toz filtreleri dahil var ama sanırım bir ayar yapılması gerek

İşlemci kötü işlemci değil hocam benim sanırım ayarlarımda problem var onun için konuyu açtım ;)

Hocam nasıl yapıyoruz hiç bilmiyorum anlatabilir misiniz ?

Hocam kasa kurulu bir şekilde geldi ama ters olup olmadığını nasıl anlarım bilemiyorum yani fanlar çalışıyor da aslında
Bios> Advanced Mod> Advanced> AMD CBS

@Enes Çetinkayaa BIOS'da işlemci ayarlarının olduğu bölümde "Core Performans Boost" seçeneğini "Disable" yapabilirsin.
Teşekkürler onun dışında normal ayarlar var mı benim açık olan veya gözden çıkmış olan şunu da yap dediğin ayrıca bu bahsettiğiniz nedir overclock gibi mi ?
Bios> Advanced Mod> Advanced> AMD CBS
Hocam normal ayarlar nedir fotoğraf atsam bakma imkânınız olur mu akşama doğru bir de bu bahsettiğimiz ,gerekli birşey midir ?
@Enes Çetinkayaa BIOS'da işlemci ayarlarının olduğu bölümde "Core Performans Boost" seçeneğini "Disable" yapabilirsin.
Hocam zararı var mı , nedir, kapatılması sonucunda ne olur veya eksi artı nedir?

Son düzenleme:
Sıvı soğutmanız nedir ? Masaüstündeyken kaç derece oluyor ?
Aynı anakart ve işlemci bende de var da sıvı soğutma ile test edemedim daha.
Coolermaster masterliquid lite 120 kasa olarak nzxt s340 elite 4 adet de Corsair ml120 kullanıyorum boşta çok bakmadım ama 40 derece ortalama geziyor.
İki gün önce satın aldım aynı işlemciyi, aynı sıkıntıları yaşıyorum. Stok fan kullanıyorum. Sizce voltajını elle düzenlemeli miyim? Eğer evetse nasıl yapacağım. Bilmediğim için çok fazla kurcalamak istemedim, aynı şekilde fan hızlarına da karışmadım. Kasa olarak Cooler Master Box 5 kullanıyorum.
Voltaj ile hiç uğraşmayın özellikle b450 kullanıyorsanız Windows'da çok fena yavaşlama yapıyor.

Son düzenleme:
Thermaltake v200tg 3 önde fan var bir tane kasa içi arkada,toz filtreleri dahil var ama sanırım bir ayar yapılması gerek
Öndeki fanlar içeri rahat bir şekilde hava alabiliyor mu?

Bende de 3 fanlı bir kasa var ancak fanların önü kapalı olduğu için içeriye hava alamıyor. Ön kapağı çıkardım işlemci 7 derece cıvarında serinledi :) Bazı kasalarda bu sorun olabiliyor incele onu

Biostan işlemci ayar kısmından Core performans boost seçeneğini kapattım. Sıcaklık ve voltaj olarak daha stabil hale geldi. Yeni bios gelene kadar sıcaklık sorunu yaşayan arkadaşlar bu şekilde kullanabilir. Boşta 40 derece, stres testinde 72 civarı gösterdi. Soğutucu olarak Arctic freezer 34 kullanıyorum.

Öndeki fanlar içeri rahat bir şekilde hava alabiliyor mu?

Bende de 3 fanlı bir kasa var ancak fanların önü kapalı olduğu için içeriye hava alamıyor. Ön kapağı çıkardım işlemci 7 derece cıvarında serinledi :) Bazı kasalarda bu sorun olabiliyor incele onu
Bende de Cooler Master Masterbox 5 var, dediğiniz gibi kapalı, alt ve üstten küçük açıklıklar var. Sıkıntı kaynağı olabilir mi ? Sistem tavsiyelerinde gördüğüm için almıştım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı