Ryzen 5 3600 ısınma

barisjk7

Hectopat
Merhaba ardaşlar işlemci ve ekran kartım neden bu kadar ısınıyor? Havada 27 derece acaba voltaj mı çok yüksek ondan ısınma yapar mı? İşlemciyi 1 gün önce aldım termal macun sürmedim fanın üzerinde vardı diye.
İşlemci Ryzen 5 3600.
Ekran kartı ASUS GTX 1070 8 GB.

sad.png

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci 77 derece normal, 80 dereceye kadar sorun olmaz diye düşünüyorum. Ekran kartınız 81 derece işte o normal değil. Ekran kartı tozlu veya kasanın hava akışından dolayı olabilir. Ekran kartının sıcaklığı genel kasa sıcaklığını da arttırıyor olabilir.

Core Performance Boost' u BIOS üzerinden kapatarak çözebilirsiniz. Ama 77 derece sıkıntı sorun değil. AMD' nin 85 kadar çıkabilir demesi dayanıklılığı ve dediğim gibi ekran kartı sıcaklığınız biraz yüksek.

Başladı :
AMD işlemcileri öyle övüyorladıki ;
"AMD inteli geçti" söylemleri vs...
O zamanlar AMD FX 8300 aldım.
Isı yüzünden bilgisayar 1 saat gibi süreler boyunca açık kaldımı reset atıyordu ve mavi ekran hatası veriyordu.
600 TL işlemciye 400 TL'lik soğutucu aldım.
"intel pahalı diyorlardı."
Aynı fiyatları bulduk.
Hani AMD uçmuştu, kimse tutamazdı.
Ama FX işlemciler çok ısınıyor denmeye başlanmıştı.
Bu tarz övgüler yüzünden AMD'ye bulaştım.
Ryzen 5 3600'lerin durumuda aynı yolda dört nala ilerliyor.

Başladı :
AMD işlemcileri öyle övüyorladıki ;
"AMD inteli geçti" söylemleri vs...
O zamanlar AMD FX 8300 aldım.
Isı yüzünden bilgisayar 1 saat gibi süreler boyunca açık kaldımı reset atıyordu ve mavi ekran hatası veriyordu.
600 TL işlemciye 400 TL'lik soğutucu aldım.
"intel pahalı diyorlardı."
Aynı fiyatları bulduk.
Hani AMD uçmuştu, kimse tutamazdı.
Ama FX işlemciler çok ısınıyor denmeye başlanmıştı.
Bu tarz övgüler yüzünden AMD'ye bulaştım.
Ryzen 5 3600'lerin durumuda aynı yolda dört nala ilerliyor.

Intel işlemciler ısınmıyor mu sanıyorsun? Intel işlemcilerin yanında fan bile göndermiyor. FX işlemciler zaten ısınma problemi vardı. Ryzen işlemcilerde ısınma problemi yok. Yeni çıkan işlemciler yüksek GHz lere çıktığı için ısınmaları normal, ısınma da denemez 77 derece normal bir sıcaklık. Intel' in hala o saçma sapan beyaz ayaklı soğutucularının yanında AMD' nin soğutucularının daha iyi olduğunu düşünüyorum.

Oyunlarda Fps'i 60'a sabitleyip deneyebilirsin. Daha az güç kullandığı için daha az ısınma yapacaktır. 144 hz 1 ms monitörün varsa 60 fps senin için gayet yeterli olacaktır diye düşünüyorum. Aynı sorunun çözümünü ben bunu yapmakta buldum.

Yeni konular

Geri
Yukarı