Ryzen 5 3600 ısınma sorunu var mı?

midajax

Decapat
Daha fazla  
Ryzen 5 3600 işlemci almak istiyorum ısınma sorunu var mı acaba? Alırken kendisi soğutucu veriyor mu ayrı olarak soğutucu alınır mı?

Ryzen 5 3600 işlemci almak istiyorum ısınma sorunu var mı acaba? Alırken kendisi soğutucu veriyor mu ayrı olarak soğutucu alınır mı?
Isınma sorunu yok ve yanında stok soğutucu geliyor, stok soğutucu ile işlemciniz yanmaz sorun çıkartmaz ama tam performansta çalışamaz

Isınma her işlemcide olan sıradan bir şey. Önemli olan termal çözümdür. Yanında soğutucu (bazen istisnalar oluyor, belirtirler "fansız" diye) verirler fakat Wraith Stealth soğutucu 3600'den tam performans almanıza pek müsaade etmez. Ayrı olarak bir kule tipi almanız yararınıza olur. Tabii kasanızın azami CPU soğutucu desteğine de bakmayı unutmayın, sığmama ihtimali de var çünkü aldığınız soğutucunun.

Hocam işlemci güçlü olduğu için soğutucu biraz yetersiz kalıyor benim kasam mesh 3600'ü stok soğutucu ile kullanıyorum 70 73 derecelerde oyunlarda

Isınma sorunu var diğer AMD işlemcilerine göre, kendi soğutucusuyla geliyor ama yetersiz kalıyor bu soğutmaya o yüzden ayrı soğutma almakta fayda var, şu an ben soğutucu almadım ve işlemci ısınmasın diye CPB kapattım performansı etkiliyor biraz sabit 3.6 GHz çalışıyor üstünü geçmiyor soğutucu alırsam CPB açmayı düşünüyorum.

Geri
Yukarı