Ryzen 5 3600 ısınma sorunu

Sk6100

Decapat
Yüzde 40-50 yüklerde oyun oynarken ortalama 70-75 derecede çalışıyor bu normal midir stock soğutucu kullanıyorum kasam biraz ufak ama kapağa açık kullanıyorum. 3.95 GHz'de çalışıyor işlemci.

İşlemcini alalı 1-2 sene olduysa macun değiştirmelisin AMD'nin stock işlemci soğutucusu yerine Custom işlemci soğutucu kullanabilirsin daha iyi sonuçlar alacağını garanti ederim.

@TheTrickesterGod o işlemci çıkalı o kadar süre olmadı.

Wraith Stealth soğutucu bloğu ince olduğu için yetmiyor. Ben henüz 60 derece üstünü görmedim iyi bir kasam olmamasına rağmen. Aynı soğutucuyu kullanıyorum. Soğutucunun iyi oturup oturmadığını bir kontrol etmek gerek bence.

@TheTrickesterGod o işlemci çıkalı o kadar süre olmadı.

Wraith Stealth soğutucu bloğu ince olduğu için yetmiyor. Ben henüz 60 derece üstünü görmedim iyi bir kasam olmamasına rağmen. Aynı soğutucuyu kullanıyorum. Soğutucunun iyi oturup oturmadığını bir kontrol etmek gerek bence.
İşlemci daha çok yeni ama 60 üstünü görmemen çok zor kaç ghz de çalışıyor ve yüzde kaç yükte kullanıyorsun masaüstünden bahsetmiyoruz
İşlemcini alalı 1-2 sene olduysa macun değiştirmelisin AMD'nin stock işlemci soğutucusu yerine Custom işlemci soğutucu kullanabilirsin daha iyi sonuçlar alacağını garanti ederim.
Macunu çok yeni işlemci zaten 3 ay oldu alalı evet daha iyi bir soğutucu alacağım o şart
80 üstüne çıkmadığı sürece sıkıntı yok. Uzun süre tam yükte kullanırsanız sıcaklık sorunu çıkacaktır. Stok soğutucu yetmiyor o işlemciye.
Yer yer 80 dereceyi geçiyor ama çok kısa süreli sonra 75 e iniyor

Bu işlemciden geçen hafta sipariş verdim ve böyle ısınma konularını genellikle takip ediyorum. Genelde stok soğutucudan sıkıntı yaşadıklarını söylediler. Paylaşılan ve önerilen bazı soğutucu ürünlerine bakıyorum. Almayı düşünürsen toplamda 5 adet ürün keşfettim. Arkadaşlar ürün değerlendirmesi yaparsa bizim içinde daha iyi olur. Tabi şuan benim düşündüğüm. Noctua-NH-U12S-SE

1) Noctua NH-U12S SE-AM4 AMD Ryzen İşlemci Soğutucu
2) MSI Gg Core Frozr S Nıkel Kaplı Bakır Taban 2 X 8mm 2 X 6mm Isı Borusu 120 Mm Patentlı Torx Fan Intel
3) Arctic Freezer 34 Esports DUO Intel AMD Çift Fanlı İşlemci Soğutucu Kırmızı Fiyat
4) Corsair Hydro Series H45 120mm Sıvı Soğutucu
5) https://www.hepsiburada.com/arctic-freezer-34-esports-duo-beyaz-cpu-sogutucu-pm-HB00000KLN2U

Yüzde 40-50 yüklerde oyun oynarken ortalama 70-75 derecede çalışıyor bu normal midir stock soğutucu kullanıyorum kasam biraz ufak ama kapağa açık kullanıyorum. 3.95 GHz'de çalışıyor işlemci.
degerler normal fakat 100de 100 kullanimda 90 dereceyi bile geciyor ben guzel bir sogutucu almani oneririm ben oyle yaptim

Yeni konular

Geri
Yukarı