Ryzen 5 3600 işlemci düşük GHz'de çalışıyor

drakland1

Decapat
Merhaba, başlıkta da bahsettiğim gibi işlemcimi Windows açılışından sonra kontrol ettiğimde kimi zaman 0.49 GHz ile kimi zaman 2.11 GHz ile çalışıyor ama reset atarsam düzeliyor, bunu sizce neden yapar fikri olan arkadaş aydınlatırsa memnun olurum şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Denetim Masası > Güç Seçenekleri > Yüksek Performans.
Merhaba, başlıkta da bahsettiğim gibi işlemcimi Windows açılışından sonra kontrol ettiğimde kimi zaman 0.49 GHz ile kimi zaman 2.11 GHz ile çalışıyor ama reset atarsam düzeliyor, bunu sizce neden yapar fikri olan arkadaş aydınlatırsa memnun olurum şimdiden teşekkürler.

Boşta düşük GHz şaşırtıcı bir şey değil, oyun esnasında mı düşük GHz veriyor?

Tasarufa geçiyordur işlemci gayet iyi yanı asıl mesele oyuna girince hala 2.11 kalıyorsa o sorun.

Yok reislerim her şey yüksek performansta 3 gün önce başladı, BIOS ile de uğraşmadım kendi kendine bu duruma geldi. Oyuna girince de bu durumda kalıyor o reseti seve seve atmak durumunda bırakıyor biricik işlemcim ama dediğiniz gibi işlemcide bir problem yok resetten sonra tekrar canavar.

Yok reislerim her şey yüksek performansta 3 gün önce başladı, BIOS ile de uğraşmadım kendi kendine bu duruma geldi. Oyuna girince de bu durumda kalıyor o reseti seve seve atmak durumunda bırakıyor biricik işlemcim ama dediğiniz gibi işlemcide bir problem yok resetten sonra tekrar canavar.

İşlemci sıcaklıkları ne kadar? GHz ve voltaj değerlerini söyler misin? Throttle mı oluyor acaba? @erengore ne dersin?

Hocam bundan önce hemen bir BIOS Update deneyeceğimi, 2 yıl öncekinin BIOS Update mevcut anakartta.

Güzel olur, sonuçları yazarsın. N'olur n'olmaz şunu da indirir misin?

Lastest stable sürümü kurarsan iyi olur, Beta'yı kurmanı önermem.

İşlemci sıcaklıkları ne kadar? GHz ve voltaj değerlerini söyler misin? Throttle mı oluyor acaba? @erengore ne dersin?
Hocam sebebi BD PROCHOT olabilir. Ama 0,49 yerine daha tama yakın (0,40 GHz gibi) değerlere yuvarlanır. Bence sebebi bu değildir.

İşlemci Turbo'sunu sanırım kapatmışsınız. Tavsiyem yeni bir güç planı oluşturun bu arada. Onu da yüksek performans ayarlayın.

Turbo'yu kapatmadıysanız (CPB diye de geçebilir.) lütfen belirtin.

Sisteminizdeki AMD işlemci bir Throttle durumunda olabilir. Ve AMD işlemcilerde Throttle sorunlarının nasıl giderildiğini de bilen yok. Bir yazılım vardı. İsmini bulursam sizi yönlendiririm, bakarız. AMD'lerdeki o programa da çok yabancı kalacağım muhtemelen ama elimden geleni yaparım.
Güzel olur, sonuçları yazarsın. N'olur n'olmaz şunu da indirir misin?

Lastest stable sürümü kurarsan iyi olur, Beta'yı kurmanı önermem.
Hocam AMD'lerde çalışmıyor ThrottleStop maalesef.
Hocam bundan önce hemen bir bios update deneyeceğimi, 2 yıl öncekinin bios update mevcut anakartta.
Evet BIOS güncellemesi sorunu çözebilir.

Hocam AMD'lerde çalışmıyor ThrottleStop maalesef.

Sanki görmüştüm ThrottleStop'ı AMD için, sadece Intel destekli mi?

BIOS güncellemesi fena olmaz bence de, duruma göre hareket edilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı