Çözüldü Ryzen 5 3600 işlemci ısınıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

JEMMD

Femtopat
Daha fazla  
Daha 3 günlük bilgisayarımdaki Ryzen 5 3600 işlemcim bugün Raft oynarken 2 kez kapandı 2. kapanışından sonra açarken CPU over temperature hatası aldım. Lütfen biriniz yardım edin ağlamak üzereyim neden böyle olur? Nasıl bir yol izlemem lazım.

Çözüm
Sonuçları şimdi gördüm. Bronze çıkmış, biraz kalitesiz. 3900MHz - 1.2V deneyebilirsiniz BIOS'tan.
Bu soğutucuyu sökemedim ben tırnaklı bir model nasıl çıkacak anlayamadım zarar veririm diye korktum.
Dikkat et soğutucuyla işlemci de gelmesin. Macun sürülüdür önce onu erit.

Soğutucunun modelini de söyleyin, biz bakalım kaliteli bir modelse onu bırakırsınız.

Kasanız nedir? Onu da belirtin, ben kasa değiştirdikten sonra aynı işlemcide 10 derece daha düşük değerlere ulaşıyorum.

Aynı işlemciyi stok soğutucu ile cbp kapalı bir şekilde kullanıyorum. Boştayken 40-41-42 derecelerde geziyor. Ancak burada boştaykenden kasıtım, henüz oyuna girmediğim veya oyundan çıkmadığım, Chrome vs. farklı uygulamalarda bulunduğum zamanlar. Oynadığım Single Player oyunlarda veya BF1 Online'da maksimum 58-59 dereceleri görüyorum. Bu bilgiler kendi durumunuzla kıyaslamak adına umarım yardımcı olur.

Google'da 40 50 derece arası gösteriliyor dün korkudan format attım daha oyun yüklemedim yükleyip deneyeceğim.

Kasa modelin nedir? Benim 3600 4.2GHz 1.1v stok fan, stok macun boşta 34-35 derece, oyunlarda 65'i geçmiyor. Soğutucu oturmamıştır ya da kasan hava almıyordur.

Kasa modelin nedir? Benim 3600 4.2GHz 1.1v stok fan, stok macun boşta 34-35 derece, oyunlarda 65'i geçmiyor. Soğutucu oturmamıştır ya da kasan hava almıyordur.

Kasam 3+1 fanlı bir kasa. Kasanın yanındaki camı da söktüm.

Dosya Ekleri

• IMG_20210103_130501.jpg
    IMG_20210103_130501.jpg
    76,8 KB · Görüntüleme: 47
Ne zaman yeterli bilgi verirsen o zaman yeterli cevap alırsın. Ne soğutucu belli ne kasa belli. Resimde gördüğüm kadarıyla kasan hava almıyor. Yan taraf hep açıksa tozlanma olmuştur, temizle.

Dikkat et soğutucuyla işlemci de gelmesin. Macun sürülüdür önce onu erit.

Soğutucunun modelini de söyleyin, biz bakalım kaliteli bir modelse onu bırakırsınız.

Kasanız nedir? Onu da belirtin, ben kasa değiştirdikten sonra aynı işlemcide 10 derece daha düşük değerlere ulaşıyorum.

Soğutucunun modeli de excavator lteo super storm CPU cooler diye yazıyor.

Ne zaman yeterli bilgi verirsen o zaman yeterli cevap alırsın. Ne soğutucu belli ne kasa belli. Resimde gördüğüm kadarıyla kasan hava almıyor. Yan taraf hep açıksa tozlanma olmuştur, temizle.

Kasa Gamepower Wraith 650W 80 + soğutucu excavator lteo super storm CPU cooler yan taraf surekli acik değildi bilgisayari alali zaten daha 3 gün oldu.

Geri
Yukarı