Çözüldü Ryzen 5 3600 işlemci ısınıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

JEMMD

Femtopat
Daha fazla  
Daha 3 günlük bilgisayarımdaki Ryzen 5 3600 işlemcim bugün Raft oynarken 2 kez kapandı 2. kapanışından sonra açarken CPU over temperature hatası aldım. Lütfen biriniz yardım edin ağlamak üzereyim neden böyle olur? Nasıl bir yol izlemem lazım.

Çözüm
Sonuçları şimdi gördüm. Bronze çıkmış, biraz kalitesiz. 3900MHz - 1.2V deneyebilirsiniz BIOS'tan.
Hocam sorun kasa gibi duruyor. Önü mesh değil ve hava alacak bir açıklığı da yok. O fanların önde olması bir işe yaramaz sıcak hava içerde kalıyor. Soğutucu hakkında çok bilgi bulamadım fakat idare edecek gibi eğer yazan değerler doğruysa. Bu arada dahili gelen PSU'yu kullanıyorsanız değiştirseniz iyi olur. Kesin bir şey demiyorum fakat mimli bir ürün.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu videoda sizin sorununuza değiniyor.

Bende boyle yapsam düzelir mi dersiniz?
Hocam sorun kasa gibi duruyor. Önü mesh değil ve hava alacak bir açıklığı da yok. O fanların önde olması bir işe yaramaz sıcak hava içerde kalıyor. Soğutucu hakkında çok bilgi bulamadım fakat idare edecek gibi eğer yazan değerler doğruysa. Bu arada dahili gelen PSU'yu kullanıyorsanız değiştirseniz iyi olur. Kesin bir şey demiyorum fakat mimli bir ürün.

2000 RPM soğutucunun fan hızı.

Hocam kasanın ön tarafı(paneli) çıkıyorsa çıkartıp öyle sıcaklıklara bakın. Sonra normal haldeki ile kıyaslayın, aradaki farkı görmeniz açısından iyi olabilir. Ondan sonra karar verirsiniz delme işine bence.

Açıp deneyeceğim şimdi.
Hocam kasanın ön tarafı(paneli) çıkıyorsa çıkartıp öyle sıcaklıklara bakın. Sonra normal haldeki ile kıyaslayın, aradaki farkı görmeniz açısından iyi olabilir. Ondan sonra karar verirsiniz delme işine bence.

Sökemedim ön paneli.

O zaman yan cam kapağı çıkartıp öyle test edin sıcaklık farkını. Camı da dikkatlice güzel bir yere koyun.

2000 RPM soğutucunun fan hızı.
Doğrudur, 1800+/- idi zaten gördüğüm. O kalsın. Kasaya işlem uygulayabilirseniz iyi olur, şimdilik yan panel olmadan kullanın ve sık temizleyin. Kasayı ve PSU'yu 2.elden satabilirsiniz, ben öyle yapmıştım. Aynı PSU ve Warcry vardı, 1000 liraya satıp yenilerini aldım üzerine biraz koyup ve 10-15 derece kadar fark etti. Hem de daha yüksek hızlarda kullanıyorum. Tavsiyem o yönde.

Doğrudur, 1800+/- idi zaten gördüğüm. O kalsın. Kasaya işlem uygulayabilirseniz iyi olur, şimdilik yan panel olmadan kullanın ve sık temizleyin. Kasayı ve PSU'yu 2.elden satabilirsiniz, ben öyle yapmıştım. Aynı PSU ve warcry vardı, 1000 liraya satıp yenilerini aldım üzerine biraz koyup ve 10-15 derece kadar fark etti. Hem de daha yüksek hızlarda kullanıyorum. Tavsiyem o yönde.

Bu PSU'lar bu kadar etkiler mi sıcaklık değerini ya.

Bu PSU'lar bu kadar etkiler mi sıcaklık değerini ya?
Ana etkileyen kasa. PSU stabiliteyi etkiliyor. Voltaj dengesiz geldikçe sıcaklıklar oynar. Ben elinizdeki PSU ile 4.2GHz çalıştıramıyordum, voltajı yemiyordu ne olursa olsun. Şimdi kullanabiliyorum. Net bir bilgi yok sıcaklığa etkisi konusunda ama ben etkilediğini düşünüyorum.

Ana etkileyen kasa. PSU stabiliteyi etkiliyor. Voltaj dengesiz geldikçe sıcaklıklar oynar. Ben elinizdeki PSU ile 4.2GHz çalıştıramıyordum, voltajı yemiyordu ne olursa olsun. Şimdi kullanabiliyorum. Net bir bilgi yok sıcaklığa etkisi konusunda ama ben etkilediğini düşünüyorum.

Peki bu işlemci arızalı olabilir mi?

Geri
Yukarı