Ryzen 5 3600 İşlemcinin İntel Rakibi Hangisidir?

İ5 9600 ama Türkiye'de 9600k
Peki İntel tercih edersek anakart vs. extra ne kadar tutar? Normalde Ryzen 5 3600, MSI B450 Gaming Plus Max alıcaktım ama intel alasım var. Ayrıca eğer İntel alırsam soğutucu vs. almam gerekiyor sanırım onlarıda hesaba katarsak hangisi daha mantıklı? Arada kayda değer bi fark varmı?

Oynadığınız oyunlar ve sistemin diğer parçalarının özelliklerine göre değişir. Ama ben o kadar fiyat farkını vermeyi doğru bulmuyorum. K ibareli bir Intel işlemci alınıp OC yapılmayacaksa yazık olur diye düşünüyorum, bunun içinse gerçekten iyi bir soğutucu ve kaliteli bir anakart gerekiyor. Hepsi maliyeti arttırıyor haliyle. 3600, günümüz oyunları için sizi üzmeyecektir. Youtube’de testlere bakabilirsiniz.

Peki İntel tercih edersek anakart vs. extra ne kadar tutar? Normalde Ryzen 5 3600, MSI B450 Gaming Plus Max alıcaktım ama intel alasım var. Ayrıca eğer İntel alırsam soğutucu vs. almam gerekiyor sanırım onlarıda hesaba katarsak hangisi daha mantıklı? Arada kayda değer bi fark varmı?
Fiyat ve performansı bi çuvala koymuşlar, AMD Ryzen 5 3600 çıkmış ortaya. Var git gerisini sen düşün. Ben inteli çok severim, keza Nvdia grubu da beni hiç üzmedi ama sanırım devir artık R5 3600 ve RX 5700 devri.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı