Ryzen 5 3600 ne kadar OC yapılmalı?

Ardaaaaaaaa

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, ben Ryzen 5 3600 kullanıyorum ve sıvı soğutma olarak MSI MAG CoreLiquid 360r kullanıyorum. İşlemciye OC yapmak istiyorum kaç MHz önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kondisyonuna göre değişir ama OC'ye müsait bir işlemci değil, undervolt yapmak bence bu işlemci için en iyisi. Ama illaki yapayım diyorsan şu anda çıkabildiği maksimum noktayı görüp küçük voltaj ve frekans değişiklikleriyle test etmen gerek. Önermem.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kondisyonuna göre değişir ama OC'ye müsait bir işlemci değil, undervolt yapmak bence bu işlemci için en iyisi. Ama illaki yapayım diyorsan şu anda çıkabildiği maksimum noktayı görüp küçük voltaj ve frekans değişiklikleriyle test etmen gerek. Önermem.
Arkadaşta sıvı soğutma var niye undervolt yapsın ki ? İşlemci overclock'a müsait herhangi bir engel yok. Geriye işlemcinin slikon kalitesi ve stabilitesi kalıyor. 1.2V-1.25V civarı 4.4Ghz kullananlar var. Kaliteli slikonda 4.4Ghz rahat oluyor üstü zorluyor bunu da deneyerek göreceksin. Kimisi 1.2V'da 4.4Ghz'yi yakalar kimisi 1.3V'da.

4.6'ya kadar yolu var.
Bu adamı da dinleme. Ryzen işlemcilerden en iyi overclock olma potansiyeli bu işlemciye ait.

1.3v 4.6'larda çalışır bence.

4.6'ya kadar yolu var.

Bu adamı da dinleme. Ryzen işlemcilerden en iyi overclock olma potansiyeli bu işlemciye ait.

1.3v 4.6'larda çalışır bence.
4.6 için en iyi silikon kalitesi olan 3600'ün arkadaşa denk gelmesi lazım. 4.4Ghz üstü çoğu 3600 göremez hele ki 1.3V da 4.6Ghz imkansız gibi. Şansı varsa 1.3V da 4.5 görür.

4.6 için en iyi silikon kalitesi olan 3600'ün arkadaşa denk gelmesi lazım. 4.4Ghz üstü çoğu 3600 göremez hele ki 1.3V da 4.6Ghz imkansız gibi. Şansı varsa 1.3V da 4.5 görür.
Yok üstad. 4.6'ya çıkan çok, benimki çalışıyor 4.6 stabil. Çok gördüm ben donanım haber forumunda da. Zaten yolu var dedim. 4.6'ya kadar rahat çıkıyor bunlar.

Geri
Yukarı