Ryzen 5 3600'e stok soğutucu ile OC yapılmalı mı?

Stock soğutucuyla kullanıyorum, GTA V gibi bu işlemci için basit bir oyunda en fazla %30 kullanım gördüm(hatta genelde %15-20 arasıydı). Bu esnada GPU-Z üzerinden CPU Diyot 'un sıcaklığını baz alıyorum, 85 dereceyi görmüşüm. Şu anda PBO 'yu kapattım 63 dereceden yukarı gitmedi. Sizde sıcaklık verileri nasıl da overclock yapmak istiyorsunuz?

Neden overclock yapıyorsun diyen arkadaşlar olmuş. Mevzu işlemcinin yetip yetmemesi değil, 10-15 FPS fazla almak. İyi bir soğutucu ile 4.3-4.4 görülür hatta belki 4.5 görülür gibi geliyor bana.

Çok erken almışsınız hayırlı olsun yinede. 🙂 Bende B350 anakart kullanıyorum Recep Bey incelediği zaman karar vereceğim. 3600 ve 3600x arasında kaldım.😁

Çok erken almışsınız hayırlı olsun yinede. 🙂 Bende B350 anakart kullanıyorum Recep Bey incelediği zaman karar vereceğim. 3600 ve 3600x arasında kaldım.😁

İncelemeler çok gecikti gerçekten, ben Asus TUF B350M Plus Gaming anakart kullanıyorum. Sıcaklık dışında işlemci uçuyor.

Ben Ryzen 1600'e yapmıştım. Overclock işleminde işlemcinin ısınmasına sebep olan etmen fazladan voltaj vermen. Voltaj olarak 1.3-1.35V değerlerini stok soğutucu soğutabilir diye düşünüyorum.
Kardeşim bende 1600 kullanıyorum imzanda 4GHz'de kullandığını yazmışsın. Sıvı soğutmayla bile o saat hızlarına çıkamıyorum silikon şanssızlığı sanırım.😂 OC ayarların nedir paylaşır mısın ?

Kardeşim bende 1600 kullanıyorum imzanda 4GHz'de kullandığını yazmışsın. Sıvı soğutmayla bile o saat hızlarına çıkamıyorum silikon şanssızlığı sanırım.😂 OC ayarların nedir paylaşır mısın ?
Dark Freezer X124 kullanıyorum.

VDDCR CPU Voltage: Offset mod, +0.14
Load Line Calibration: High
VRM Switching Frequancy: 300-350
CPU Power Phase Control: Extreme

NOT: LLC ayarının ne olduğunu bilmiyorsan kurcalama derim. Kendisi iki ucu keskin kılıç gibidir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı