Ryzen 5 3600 Neden Ryzen 7 2700X'den Daha Ucuz?

Satış politikası olduğunu düşünüyorum ben. 2. nesil zaten epey sattı. Şimdi piyasaya 3. nesil çok iyi bir fiyat aralığında girdi. Hızlı satışların ardından hedeflenen rakamlara ulaşıldığında stoklardaki 2. nesil işlemcilere indirim geleceğini düşünüyorum ben.

2 core 4 thread farkı + multicore (toplam render veya işlem gücü olarak) 2700x çok daha güçlü ve 3600 yeni çıktı daha seri''2'' lere indirimler gelir yakında onu da katmak lazım.
Passmark 2700 vs 3600 örnek verdiğiniz site yasaklı diye biliyorum. Passmark'ta 3600 çoklu ve tekli çekirdekte bir hayli önde gözüküyor. CPU-Z üzerinde test ettiğimde de Passmark ile benzer sonuçlar çıkıyor.

Son düzenleme:
Passmark 2700 vs 3600 örnek verdiğiniz site yasaklı diye biliyorum. Passmark'ta 3600 çoklu ve tekli çekirdekte bir hayli önde gözüküyor. CPU-Z üzerinde test ettiğimde de Passmark ile benzer sonuçlar çıkıyor.
userbenchmark yasaklı değil , ben yalnızca 3600 ün single ve quadcore (4çekirdek karşılaştırmasında) 2700x ten güçlü ancak multi (all cores) karşılaştırmasında 2700x in güçlü olduğunu göstermek için link attım, direk buraya da yazabilirim sorun yok

1563651679769.png

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı