Ryzen 5 3600 ortalama 80 derece

Eren Jaeger

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar normalde NVIDIA'dan bakardım FPS bilgilerine falan ancak bugünlük bir değişiklik yapayım dedim ve MSI Afterburner'dan bakayım dedim ve çok şaşırdım çünkü işlemcimin sıcaklık değerleri ortalama 80 dereceydi.
Cyberpunk oynarken de böyle Dying Light 2 de oynarken böyle.
Bir fikri olan varsa çok yardımcı olur teşekkürler.

1658330981019.png

Dosya Ekleri

• 1658330982654.png
    1658330982654.png
    2,6 MB · Görüntüleme: 30
Stok soğutucu kullanıyorsanız çok normal, bu sıcaklık değerleri sizin için sorun yaratacak seviyedeyse soğutucunuzu değiştirin, 3600 için stok soğutucu yeterli gelmiyor.

Core Performance Boost kapatıp kafa şişirmeyecek bir fan eğrisi oluşturun sorununuz çözülecektir.
CPB kapatmak performans düşürüyor neden kapatalım ki? Stok soğutucusunu değiştirdiğinde problem ortadan kalkacak. + 80C çok tehlikeli bir sıcaklık değil yazın ayında olduğumuzu kabul edersek.

Soğutucu önermeyi ben de biliyorum şu Türkiye ekonomisinde 500-600 lira buradaki bir çok öğrenci arkadaş için büyük para. Dehşet farklar da yaratmıyor normal kullanıcı için FPS takıntınız yoksa.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Evet büyük paralar ancak, arkadaş oyun oynadığını belirtmiş ve oyun oynayan her kimse fpsinden ödün vermek istemez diye düşünüyorum, bu sebeple sorunun soğutucudan olduğunu dile getiriyorum.

Boş yapmayın o zaman 1000 lira verin soğutucu alsın 17 yaşındaki öğrenci kardeşimiz hayrınıza. Çözümler belli ya CPB kapatacak ya voltaj ayarlayacak ya termal macun değiştirecek ya kasanın yerini değiştirecek ya fan eğrisi oluşturacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı