Ryzen 5 3600 PF240 overclock yapma

Ben Ryzen Master üzerinden yapıyorum.

Ryzen Master'dan OC önerim değil, en iyisi BIOS'tan OC yapmak.

Tamam öyle kullanacağım fakat şu anda mavi ekran veriyor ama dediğim gibi ilk denememizde 5 dakika problemsiz çalıştı sonra ben kapadım testi.

İlk denediğimiz değeri BIOS üzerinden girip o şekilde deneyelim bir de.

Peki sadece Ryzen Master testini baz alsam ne gibi sonuçlar doğurur zaten oyunlarda vs o kadar yük binmez diye düşünüyorum.
Ryzen Master'dan OC önerim değil, en iyisi BIOS'tan OC yapmak.

İlk denediğimiz değeri BIOS üzerinden girip o şekilde deneyelim bir de.

4.5 1.32 deneyelim mj BIOS'tan olmazsa ilk değeri yapar bırakırız o sekil.

Peki sadece Ryzen Master testini baz alsam ne gibi sonuçlar doğurur zaten oyunlarda vs o kadar yük binmez diye düşünüyorum.

Tavsiyem değil, olay yük bindirme falan değil zaten. Stabil olmak.

AIDA64 bu konuda iyi ama Prime95 veya Cinebench R23 testi de denenebilir. R23 de iyi zorlar OC'yi.

AIDA64 bu konuda iyi ama Prime95 veya Cinebench R23 testi de denenebilir. R23 de iyi zorlar OC'yi.

BIOS uzerinden 4.5 1.32'ye ne dersiniz?

Böyle onaylıyorum.

Dosya Ekleri

• IMG_20220225_152715.jpg
    IMG_20220225_152715.jpg
    111,5 KB · Görüntüleme: 24
Anlaşıldı, 4.4'ün üstüne çıkmak pek sağlıklı değil. OC'yi 4.4GHz üzerinden yapacağız.

4.4GHz 1.3v dene, olursa kademeli olarak düşür.

Anlaşıldı, 4.4'ün üstüne çıkmak pek sağlıklı değil. OC'yi 4.4GHz üzerinden yapacağız.

Volt limitleme gibi bir şey mümkün mü bir anda 1.5'lere yükselip yanmasın.

1.3 girdim ama.

Volt limitleme gibi bir şey mümkün mü bir anda 1.5'lere yükselip yanmasın.

Manuel modda zaten limitlemiş oluruz, ama offset ile de yapabilirsin. Maksimum bir voltaj limiti veriyorsun işlemciye, ancak başlangıç yani stok voltajı biliyor olmamız lazım.

Manuel modda zaten limitlemiş oluruz, ama offset ile de yapabilirsin. Maksimum bir voltaj limiti veriyorsun işlemciye, ancak başlangıç yani stok voltajı biliyor olmamız lazım.

Deneyeceğim şimdi manuel olarak. Bir de acaba sistem yeni açılırken uygulamalar açılıyor ya Steam Spotify vs onlar acilirken ven testte oluyorum alakası var mı?

Geri
Yukarı