Ryzen 5 3600 Radeon 5600XT sistem ani FPS düşüşü

İşletim sistemi
Windows 10

Lastx1

Hectopat
Merhabalar, ben Fortnite'ta FPS düşmesi yaşıyorum ayrıca almam gereken FPS'in altında aldığımı düşünüyorum. Ayrıca Radeon'un uygulaması 60FPS sabitliyordu bütün oyunlarda çözümü tam ekran iyileştirmeleri devre dışı bırakarak buldum fakat Fortnite'ta işe yaramıyor.
Sistemim şu şekilde;
Ryzen 5 3600.
ASUS B450M-K.
G.Skill 16 GB 3200MHz RAM.
AMD Radeon 5600 XT.
Corsair Spec Delta RGB kasa+PSU (kasanın PSU'su)
Monitörüm 60 Hz ama 7ms gibi bir değeri var.

Radeon Chill açık kalmıştır muhtemelen, ayarlardan kapatmanız gerekiyor. Radeon ayarları> Genel Ayarlar> Radeon Chill, ani düşüşleri bu yüzden yaşıyor olabilirsiniz.
Evet olabilir
Hayır açık değil bir sürü yere baktım fakat çözümü bulamadım ayrıca sadece Fortnite'ta yaşıyorum
Bende fortnite oynayan birisiyim oyun içinde monitörü kapatıp açınca error veriyordu düzeldi sonra bence ddu ile son sürüm kur ilk gelen ekranda hızlı kurulum diyip e-sporu seç öyle dene
GTA5 de default grafiklerde 2K da fps böyle gösteriyor.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    157,8 KB · Görüntüleme: 31
Son düzenleme:
Evet olabilir

Bende Fortnite oynayan birisiyim oyun içinde monitörü kapatıp açınca error veriyordu düzeldi sonra bence DDU ile son sürüm kur ilk gelen ekranda hızlı kurulum deyip e-sporu seç öyle dene
GTA 5'de default grafiklerde 2K'da FPS böyle gösteriyor.

DDU ile silerken DDU ayarlarında değişiklik yapmayacağım değil mi? AMD Radeon kafasına göre FPS sabitliyor anlayabilmiş değilim onu oyunda 300 400 FPS alıyorum Radeon ayarlarında oyun kısmına geldiğimde ortalama 56 FPS aldığım gözüküyor örnek olarak LoL'de yüksek FPS almama rağmen oyun kasıyormuş gibi hissetiriyordu bu yüzden bunu araştırdım ve çözümü tam ekran iyileşitirmelerini devre dışı bırakarak buldum fakat Fortnite'ta işe yaramadığını fark ettim.

DDU ile silerken ddu ayarlarında değişiklik yapmayacağım demi
Hayır sadece daha önce çok Driver kurduysan orda delete C:/AMD klasörünü sil var onu tikleyebilirsin ve PC ni güvenli modda başlat

Performans, güç tüketimi, soğutma olarak 5600XT harika bir kart. Fakat AMD bu driver ve optimizasyon sorunları beni çileden çıkarttı ve full yükte 55-60 derece arası çalışan kartımı sattım. Şu karta gereken sürücüleri çıkarsalar 2060 çoktan çöpe çıkmıştı.

Performans, güç tüketimi, soğutma olarak 5600XT harika bir kart. Fakat AMD bu driver ve optimizasyon sorunları beni çileden çıkarttı ve full yükte 55-60 derece arası çalışan kartımı sattım. Şu karta gereken sürücüleri çıkarsalar 2060 çoktan çöpe çıkmıştı.
Ben şuan gerçekten çok memnunum keşke satmayıp bekleseymişsiniz bende ilk aldığımda çıldırıcaktım ama şuan memnunum 2060 rtx için alınmaz rtx açmak için en az 2070 lazım oyüzden 5600 XT daha mantıklı bir seçim
Windows 10 2009 a yükseltmeyin pc biraz da olsa yavaşladı ben update sorunumu ve store sorunu düzelir belki diye yükselttim böyle sorunlarınız yoksa 2004 en iyi tercih
Arkadaş hala cevap yazmadı acaba driveri kurdumu.

Son düzenleme:
Ben şu an gerçekten çok memnunum keşke satmayıp bekleşey mişsiniz bende ilk aldığımda çıldırıcaktım ama şu an memnunum 2060 RTX için alınmaz RTX açmak için en az 2070 lazım o yüzden 5600 XT daha mantıklı bir seçim.
Windows 10 2009'a yükseltmeyin PC biraz da olsa yavaşladı ben Update sorunumu ve Store sorunu düzelir belki diye yükselttim böyle sorunlarınız yoksa 2004 en iyi tercih.
Arkadaş hala cevap yazmadı acaba driveri kurdumu.

Gerçekten soğutması vs. muazzam ama driverları da bir o kadar kötü anlayamadım gitti gerçekten NVIDIA kullanıcıları o kadar güzel anlatıyor ki driverı zaten hep sitesinden kuruyorum 20 dakika sonra deneyeceğim ve denedikten sonra tekrardan sonuçları bildireceğim ilginiz ve alakanız için teşekkürler.

Gerçekten soğutması vs. muazzam ama driverları da bir o kadar kötü anlayamadım gitti gerçekten NVIDIA kullanıcıları o kadar güzel anlatıyor ki driverı zaten hep sitesinden kuruyorum 20 dakika sonra deneyeceğim ve denedikten sonra tekrardan sonuçları bildireceğim ilginiz ve alakanız için teşekkürler.
Birşey değil. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı