Ryzen 5 3600 - RX 560 sistemi satmak mantıklı mı?

Sistem ekran kartı dışında çok iyi. Satsanız daha iyisini toplayamazsınız. Bence ekran kartını satın, yerine ikinci el Gtx 970 veya Gtx 1060 (3gb modellerinin fiyatları uygun) gibi bir ekran kartı alın sizi bir süre idare edecektir.

Şahsen satmazdım sistemin tabanını gayet güzel şekilde kurmuşsun. RX 560 kötü bir kart değil evet güncel gereksinimleri karşılamakta zorlanıyor farkındayım. Acelen yoksa 2021 sonu 2022 başı RX 6500 serisi kendisini gösterecek yavaştan giriş seviyelerine merhaba diyeceğiz bu kartların çıkış tarihlerini kovalamak iyi gelebilir.

Şahsen satmazdım sistemin tabanını gayet güzel şekilde kurmuşsun. RX 560 kötü bir kart değil evet güncel gereksinimleri karşılamakta zorlanıyor farkındayım. Acelen yoksa 2021 sonu 2022 başı RX 6500 serisi kendisini gösterecek yavaştan giriş seviyelerine merhaba diyeceğiz bu kartların çıkış tarihlerini kovalamak iyi gelebilir.
Hocam ama elimde 1440p monitör var :( 3060 Ti gibi kartları hedefleyip almıştım, keşke almasaydım. 1440p benim neyime.

Sistemi 2019'un sonunda toplamaya başlamıştım tek tek, Eylül 2020'de ancak çalışır hâle getirebildim. Garantileri de azaldı anlayacağınız. O zamandan beri bu şekilde kullanıyorum. Bilgisayar toplayayım dedim çaresiz kaldım vallahi.

Hazır sistemlerde ekran kartı dışında elinizdeki sistemin kalitesini yakalamanız mümkün değil. Bence elinizdeki parçaları toplamak su an bile çok zor . Ben olsam bozmazdım , kino'nun dediği gibi yapardım . Ya da sağlam ikinci el kovalardım. Sisteminizin kalitesini yakalamak için ekran kartı fiyatından daha fazlasını harcamak zorunda kalabilirsiniz. Bence bu dönemde öyle bir risk almaya gerek yok. Zaten bu günlerde çok uygun fiyatlı hazır sistemin çıkabileceğini çok sanmıyorum. Maalesef durumlar çok kötü.

Yeni konular

Geri
Yukarı