Ryzen 5 3600 + RX 5700 mü Ryzen 5 3600 + RTX 2060 mı?

Maalesef şans değil. Kötü üretim,kontrolsüz ki Nvidia hatasını kabul edip başka marka ram kullanmaya başladı kartlarında olaylardan sonra ama Türkiye'de hala eski üretim kartlar geziyor ortada.
Nasıl şans değil? Sen bir monitör aldığında sende ölü piksel çıkmaz başkasında çıkar şanstır bu. Fabrika hatalarını saymıyorum herkeste olmayan bazı ürünlerde olan sorunlardan bahsediyorum.

Konu dışı olacak ama meraktan soruyorum, 6600K'ı o soğutucu ile daha üst frekanslarda denediniz mi? Sıcaklıklar nedeniyle mi 4.6 da kullanıyorsunuz yoksa silikon mu o hızdan öteye çıkmıyor?
Denedim ama stabil bir değer bulamadım, pek de uğraşmadım açıkcası. 4.7 GHZ'da stabil ama 4.6 ile arasında çok az fark olduğu için 4.6'da kaldım.
Aslında benim sorunum anakart önceden Gaming Pro Carbon vardı bozulunca servisteyken A-PRO aldım sonra diğer kartı sattım.
Daha iyi bir anakart ile rahatlıkla 4.8 GHZ'a çıkabilir.
Prime95'TE MAX 88 (yaz ayı öğlen sıcağı) Aida64'te MAX 69 derece boşta 32 derece kışın 24 derece civarı. Sıcaklıklar böyle. Oyunlarda MAX 60.
Geçen ay Push and Pull yaptım soğutucuya 4-5 derece fark ediyor.

Denedim ama stabil bir değer bulamadım, pek de uğraşmadım açıkcası. 4.7 GHZ'da stabil ama 4.6 ile arasında çok az fark olduğu için 4.6'da kaldım.
Aslında benim sorunum anakart önceden Gaming Pro Carbon vardı bozulunca servisteyken A-PRO aldım sonra diğer kartı sattım.
Daha iyi bir anakart ile rahatlıkla 4.8 GHZ'a çıkabilir.
Prime95'TE MAX 88 (yaz ayı öğlen sıcağı) Aida64'te MAX 69 derece boşta 32 derece kışın 24 derece civarı. Sıcaklıklar böyle. Oyunlarda MAX 60.
Geçen ay Push and Pull yaptım soğutucuya 4-5 derece fark ediyor.
Teşekkürler

İşlemci olarak R7 3700X alırdım.

Aynen fanboyum ben. Ryzen 7 3700X kullanıyorum. Nvidia fanboyu olsam İntel-Nvidia alırdım inan bana. RX 500 serisinde mi kaldı vay canına. Şu işe bakın ki hala Redditte görüyoruz. Yazılımsal hatalar. AMD'nin iyi bir yazılım politikası olsa video kayıt işlemi dahi iyi olurdu. 1 ayda hallederdi Watmanı ama hala o problemler var ne yazık ki. Bunu yapıp da AMD fanboy olduğunuzu gösterdiniz. Ben fanboy olsam Ryzen almam zaten. Bir şeyler biliyoruz da konuşuyoruz. Mesela RX 56 Gigabyte ürünü, Gigabyte ürüne güvenseydi arkasında dururdu ama ne yaptılar bizim sorumluluğumuz değildir diye rest çektiler. Nvidia'da sadece fabrika hatası olmuştu. Yazılımsal hata görmedim. Madem AMD çok iyi önceki kartlarında ki hatalarla kullanıcıları muzdarip etmeyip, o hataları düzeltip insanların gönlünü kazansaydı ve PC aniden restart attı. AMD kullanıcılarına geçmiş olsun. Yazılım kendi kendine voltajı çok düşürdü.
Hala fanboy diyor? Kardeşim asıl fanboy sizsiniz. Aynı "benim şeyhim jet sikiye" binmez diyen adamın kafasındasınız.
10 tane link attım hala AMD sorunsuz diyorsun. Üstelik alıp kullanmadın bile kartı.
Sizin kafa yapınızdaki insanlarla tartışmaz istemiyorum. Linkleri görüp inceleyenler ona göre karar verir, sizin gibi direkt atlamaz.
İnceleyip okusan Wattman hatasının yeni nesil kartlarda olduğunu da görürdün.
Okumak araştırmak yok ama sizin vizyonunuzda. Bir de hiçbir şey bilmeden millete "bilmiyorlar" diyorsunuz.
Unutma en büyük cahillik cahilliğinin farkında olmamaktır.

AMD bile sürekli açıklama yapıyor ama hala çok sayıda sorun yaşayan insan var.

Mesela birçok sorun giderildi demiş.
"Birçok sorun" diyor ama size göre kartlar sorunsuz.
Lütfen benim mesajlarıma saldırmayın artık, gidin ne alıyorsanız alın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Nette araştırırsan NVIDIA dan mağdur olanlar çok ben demiyorum sorun yok diye. RTX serisinde sıkıntıları çoğu forumda mevcut gelip burada AMD ye sallamakla olmuyor. 'Unutma en büyük cahillik cahilliğinin farkında olmamaktır' bu söz sizin gibi fanboyları hatırlattı bana ama neyse bu bakış açısıyla yazmassanız sevinirim.

Kullanmadığınız kartlar hakkında yorum yapmayın illa alın diye. Banada illa Rx570 al performanslı bro fiyatlar ucuz napıcaksın kapitalist Nvdia'nın 1050Ti'yını diyen gerzek arkadaşım sayesinde 1 yıldır anam ağlıyor garantiden garantiye gitmekten. Kimseyi dinlemeyip hangisi sende sempati duyduruyorsa onu alın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı