Ryzen 5 3600 + RX 5700 mü Ryzen 5 3600 + RTX 2060 mı?

Yazdıklarınızı okudum kafamı karıştıran şeyler oldu. Şöyle bir sistem toplamıştım;

Eki Görüntüle 429442

Ama 5700'ın özel soğutmalı modellerini bekliyordum. Açıkçası şuan bilmiyorum.
Gelişmeleri takip edebilirsin. Sorunları çözerlerse alınır, fiyatı çok uygun.
Amazon.de'den de kart alabilirsin 2 yıl garantili. 450 Euroya 2070 geliyor.
bakın arkadaşlar size durum özeti geceyim insanlarında kafası karışmasın.parası olan arkadaşlar kesinlikle nvidia kartlarını alsınlar.yani 5000tl rtx 2080s vs alınabilir. paran vardır güzel kartlardırda.
ama 5000 tl ortalama bütce ile pc almak isteyen arkadaşlarımız ise amd yi tercih etmeleri gerekir.
ortada bir liste var 3 sayfada. yazdıgım. tamam belki rx 5700 ısınma sorunları olabilir. ama şunu göz ardı etmeyin 24 ay garantisi var. 2 sene boyunca kullanılabilir.ayrıca rxt 2080 ayarında bütün oyunları 2 yıl 2k oynatabilir. 1 tarafta 5000tl kople sistem almak var.1 tarafta 5000 tl ye sadece ekran kartı almak var.tercih sizlerin.toplu sistem tavsiyelerinde göründügü gibi. 2300tl kartı 2850.ye satmaya calışıyorlar ondan kendiniz mümkünse o listeyi alın ve o parcalarıtek tek tek hangi firma ucuz veriyorsa oradan almayı tercih edin. ve kendiniz toplayın. Dolarımızda fırladı zaten hepimize büyük geçmiş olsun diyorum. başkada bir şey demiyorum. saygılar.
2080 ayarında değil de 2070'den güçlü. Sadece 1-2 oyunda 2080 kadar iyi. Yine de F/P olarak baya iyi bir kart.

Gelişmeleri takip edebilirsin. Sorunları çözerlerse alınır, fiyatı çok uygun.
Amazon.de'den de kart alabilirsin 2 yıl garantili. 450 Euroya 2070 geliyor.

2080 ayarında değil de 2070'den güçlü. Sadece 1-2 oyunda 2080 kadar iyi. Yine de F/P olarak baya iyi bir kart.
Dostum gelişmeleri takip ediyorum ama. Yeni çıkacak olan model 5700 modeli 2800 TL'yi aşarsa alamam. Şimdi de 5700 sorunlu diyorsunuz. Alayım mı sence? Topladığım sistemde parçalar uygun mu?

Dostum gelişmeleri takip ediyorum ama. Yeni çıkacak olan model 5700 modeli 2800 TL'yi aşarsa alamam. Şimdi de 5700 sorunlu diyorsunuz. Alayım mı sence? Topladığım sistemde parçalar uygun mu?
Parçalar uygun ama kart işi biraz da şans işi. %100 sorun yaşarsın demiyorum ama gördüğüm kadarıyla belli başlı sorunları var. Bir güncelleme ile çözülebilecek şeyler AMD bunları çözebilir.

İndirimleri takip edersen 3000 TL'ye 2070 bile alınabiliyor. Bence 5700'ün 2 fanlı modelleri 2800 TL'yi geçmez.

Parçalar uygun ama kart işi biraz da şans işi. %100 sorun yaşarsın demiyorum ama gördüğüm kadarıyla belli başlı sorunları var. Bir güncelleme ile çözülebilecek şeyler AMD bunları çözebilir.

İndirimleri takip edersen 3000 TL'ye 2070 bile alınabiliyor. Bence 5700'ün 2 fanlı modelleri 2800 TL'yi geçmez.
En azından güncelleme ile çözülebilcek şeyler. İnsanlar RTX kartlarını 3-4 kez garantiye yolluyorlar geliyo tekrar yolluyorlar. Her ne kadar 2060 serisinde sorun çok olmasa da 2070 ve üstü problem kaynıyor.

RTX serisi kartlar da GTX serisi kadar sorunsuz değil katılıyorum. Bu nedenle Yurt dışından kart almaya çekiniyorum biraz. Yalnız bu kartlar çok fazla satıldığı için satış oranı/sorun oranına baktığımız zaman düşük bir rakam çıkabilir.
Driver sorunu olması daha kötü. Bir ürünü aynı sorundan 2 kere servise gönderirsen ücret iadesi alabilirsin.

RTX serisi kartlar da GTX serisi kadar sorunsuz değil katılıyorum. Bu nedenle Yurt dışından kart almaya çekiniyorum biraz. Yalnız bu kartlar çok fazla satıldığı için satış oranı/sorun oranına baktığımız zaman düşük bir rakam çıkabilir.
Driver sorunu olması daha kötü. Bir ürünü aynı sorundan 2 kere servise gönderirsen ücret iadesi alabilirsin.
Konu dışı olacak ama meraktan soruyorum, 6600K'ı o soğutucu ile daha üst frekanslarda denediniz mi? Sıcaklıklar nedeniyle mi 4.6 da kullanıyorsunuz yoksa silikon mu o hızdan öteye çıkmıyor?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı