Ryzen 5 3600+RX 5700 XT sistem toplama

Arkadaşlar unuttuğunuz bir nokta var. AMD sadece Driver problemleri yaşamıyor. Wattman hataları, siyah ekran sorunları, oyunlara girince sistemin kapanmaları, sıcaklık problemleri. AMD serisini çok da güvenilir bulmuyorum gerçekten biraz şans işi. Almadan önce ben uğraşırım yine de AMD kullanırım diyorsanız öyle alın. Ama benim kendi fikrim parasını verip Nvidia almak. Kafam ağrısın istemiyorum. Problemli modelleri almadıktan sonra Nvidia'da yazılımsal bir sıkıntı olacağını sanmıyorum. Bazı markaların giriş seviye kartlarından uzak durmanız yeterli.

Arkadaşlar bende msi 5700xt gaming x ve 3600x var hiçbir sorun yaşamadım sıcaklık konusunda da kasa içi soğutmanın kasanın hava alması da önemli şeyler ekran kartını aldığınız markanın soğutma makyajı da önemli 2070s ile kafa tutan bir kart hatta bazı oyunlarda performans olarak geçiyor. Şimdi fiyat performans olayı olarak bakma bütçeniz varsa 2070s alın derim ama ben alırken 1.500tl gibi bir fark vardı 5700xt ile 2070s modeli arasında rtx teknolojisi için değemeyecek bir para bence ve rtx gelişmesi için bir ya da iki nesil daha beklenmesi gereken bir teknoloji hem oyun dünyası hem donanım açısından.

Wattman hatasina cozum - Technopat Sosyal @Recep Baltaş abinizi dinleyin. Kendinizi şuan riske atmayın. Ben de isterdim 2070 super performansını daha ucuza almayı. ama güvenilirliği yok işte.
Şimdi orda geçen konu Sapphire için geçen ve yazılımsal sorundan bahsediyor. Genel olarak o fiyata çıkamıyorsan ve 2060s alıp gereksiz para vereceğine 5700xt almak daha mantıklı geliyor. Teknoloji için şans diyorum burda fan boyluğa gerek yok her kartta çıkacak problemler var bütçe olayları için f/p 5700xt burda kimse karşı çıkamaz ama eğer farklı bir kart alacaksanız 2070s tercihiniz olsun nvdia tarafında ve konuyu alacak kişinin değerlendirmesine bırakıyorum.

Şimdi orda geçen konu Sapphire için geçen ve yazılımsal sorundan bahsediyor. Genel olarak o fiyata çıkamıyorsan ve 2060s alıp gereksiz para vereceğine 5700xt almak daha mantıklı geliyor. Teknoloji için şans diyorum burda fan boyluğa gerek yok her kartta çıkacak problemler var bütçe olayları için f/p 5700xt burda kimse karşı çıkamaz ama eğer farklı bir kart alacaksanız 2070s tercihiniz olsun nvdia tarafında ve konuyu alacak kişinin değerlendirmesine bırakıyorum.
"10 yıldır AMD ekran kartlarında siyah ekran sorunu var. AMD bu sorunu çözene kadar AMD ekran kartı almayın. Ahan da söyledim. Oh be."
" 10 yıldır AMD kart almayın demiyorum. Yazdığımı anlamadınız mı yoksa çarpıtmak mı istiyorsunuz? Bugün dedim ilk defa sorunlar düzelene kadar AMD kart almayın diye. "
" 10 yıldır burada soru cevaplıyorum ve AMD kartlarla sorun yaşayan sayısı çok daha fazla. Buna hiç kimse itiraz edemez. "
" Ben hepsinin sürücü sorunu olduğunu düşünmüyorum. Donanımsal olarak da sorunlu birçok alt üreticinin kartları. "
@Recep Baltaş hocam bunları söylemiş herhangi bir markanın "şu" kartını almayın demiyor, direk "AMD bu sorunları çözene kadar yaklaşmanızı tavsiye etmiyorum" diyor. Daha düzgün okursan anlayabilirsin. Ayrıca "Fanboy" değilim. Ben bana en uygun ürünü seçen tüketiciyim. Eğer AMD bu kadar sorunlu olmasaydı tabiki daha ucuz olduğu için AMD'ye yönelirdim. Ama bu sorunlardan dolayı yönelmedim. Çevremde 5 kişi PC topladı ve hepsi AMD kartlarını iade etti. 1 olur 2 olur ama hepsi de olmamalıydı ki forum da bu kadar sıkıntı yaşayan insan varken gerçekten inş yarı yarıya şansa bakıyor.

Geri
Yukarı