Ryzen 5 3600 sıcaklık değeri normal mi?

Hocam undervolt şiddetle tavsiye ederim CPB kapalı halde 4.2'ye sabitleyip deneme yanılma yöntemiyle en düşük voltajı vererek çok iyi seviyelere getirebilirsiniz işlemcinizi. Dün kız arkadaşıma 4.2 GHz sabit 1.375 voltaj ile AIDA64 testinde stok soğutucuyla 73 dereceyi geçmedi 25 dakika boyunca.

Kusura bakmayın 1.1375 Voltajıyla 4.2 Ghz değerini aldım.

Stock OC kaç FPS farkı oluyor oyunlarda izlediğim videolar kadarıyla 7-8 FPS için değmez gibi gorunuyor.

Oyundan oyuna değişir o oranda 4.2 GHz zaten Turbo Boost frekansı yani overclock demek doğru olmaz. Stok soğutucuyla üstünü zorlamaya gerek yok bence de. Fakat bu işlem undervolt olarak geçiyor.

Merhabalar, sağliklı günler AMD Ryzen 5 3600 stok fan işlemciye sahibim Core performans Boost acikken masaüstünde 45 civarı Valorant tarzi oyunlarda 75 derece civarinda seyderiyor kapali iken de 57 derece civarinda seyrediyor kapaliyken GHz 3.58 acıkken 4.0 GHz seyrediyor açık kullanıyorum bu değerler bana normal geldi. Tavsiyelerinzi bekliyorum.

Ryzen 5 3600 sıcak çalışan bir işlemci hele CPB açıksa bu değerler çok iyi diyebiliriz. 80 derece üzerine çıkmadığı sürece kafaya takmayın.

Geri
Yukarı