Ryzen 5 3600 sıcaklık değerleri normal mi?

İyi geceler. Sistemi yeni topladım. Testlerini acemi şekilde yaptığımı düşünüyorum. Şu an işlemcim boşta 45-55 arasında seyrediyor. AIDA64'de 10 dakikalık stres testinde bu sonuçları verdi. Mersin. Yapmam gereken bir şey var mı yoksa normal mi her şey? Teşekkürler.
Sistem 5600 XT.
Ryzen 5 3600.
8x2 RAM.
B450 GAMING X.
T6 Ultra soğutucu.

Dosya Ekleri

• Adsızxxx.png
    Adsızxxx.png
    31,2 KB · Görüntüleme: 94
İyi geceler. Sistemi yeni topladım. Testlerini acemi şekilde yaptığımı düşünüyorum. Şu an işlemcim boşta 45-55 arasında seyrediyor. AIDA64'de 10 dakikalık stres testinde bu sonuçları verdi. Mersin. Yapmam gereken bir şey var mı yoksa normal mi her şey? Teşekkürler.
Sistem 5600 XT.
Ryzen 5 3600.
8x2 RAM.
B450 GAMING X.
T6 Ultra soğutucu.
Şuan Mersinde yaşıyorum benim bile vucut ısım 38-39 derece yanıyorum. Bilgisayarda olsun o kadar.

Şuan Mersinde yaşıyorum benim bile vucut ısım 38-39 derece yanıyorum. Bilgisayarda olsun o kadar.
100 derece normal değil. Ryzen işlemcilerde 1.4 volta yakın değerlerin cpu ömrünü azalttığı kanıtlandı, daha düşük voltajlarda idare edebilmen lazım.

75-80 Watt çekerken o ısılar böyle bir soğutucu için çok fazla. Doğru taktığınıza emin misiniz? Kasa modeli nedir? Hava akışı iyi mi?

100 derece normal değil. Ryzen işlemcilerde 1.4 volta yakın değerlerin cpu ömrünü azalttığı kanıtlandı, daha düşük voltajlarda idare edebilmen lazım.
100 derece max. değer yazıyor zaten. Pc yoğun anlık yoğun işe girmiş olabilir o değeride yazmış olabilir. Arkadaşın dediği 45-55 derece . Attığı fotoğrafta 57 derece yazıyor.

75-80 Watt çekerken o ısılar böyle bir soğutucu için çok fazla. Doğru taktığınıza emin misiniz? Kasa modeli nedir? Hava akışı iyi mi?

Zor oturttum ama oturdu. MSI Mag Forge 100M modeli. Teşekkürler.

100 derece normal değil. Ryzen işlemcilerde 1.4 Volt'a yakın değerlerin CPU ömrünü azalttığı kanıtlandı, daha düşük voltajlarda idare edebilmen lazım.

Nasıl yapabilirim? CPB kapatarak mı?

99 dereceyi görüp kapatmadin mi? Overclock yapmayı deneyin. 4.2 için 1.2v başlayabilirsin.

OC konusunda iyi değilim. Normal çalışması yeterli. Teşekkürler.

Geri
Yukarı