Ryzen 5 3600 sıcaklık değerleri normal mi?

Esunshine

Hectopat
Daha fazla  
Ryzen 5 3600 işlemcim biraz fazla ısınıyor. Stok fan kullanıyorum. İşlemcinin üstünde Wipaste C2 termal macun var. Boşta 50 derece, Valorant oynarken 70-75 derece ve Prime95 Small FFT testinde 95 derece sıcaklık değerlerine ulaşıyor. CPB kapatıldığında sıcaklık biraz daha düşüyor. Sıcaklıklar normal mi?

Kasa: darkFlash Aquarius Mesh.

Hocam Undervolt yapmayı denediniz mi? Belki sıcaklıkları biraz düşürebilir.
Edit: Sıcaklık olarak yani stok soğutucu olduğu için tam bir şey söyleyemiyorum. Yanlış bilgi vermek istemem.

Ryzen 5 3600 işlemcim biraz fazla ısınıyor. Stok fan kullanıyorum. İşlemcinin üstünde wipaste C2 termal macun var. Boşta 50 derece, Valorant oynarken 70-75 derece ve Prime95 small fft testinde 95 derece sıcaklık değerlerine ulaşıyor. CPB kapatıldığında sıcaklık biraz daha düşüyor. Sıcaklıklar normal mi?

Kasa: darkFlash aquarius mesh.

Arkadaşım da var bu işlemci oda stok kullanıyor ısınıyor ama bu kadar çıkmıyor sıcaklık.( Tozlanma falan varmi fanda)

Hocam Undervolt yapmayı denediniz mi? Belki sıcaklıkları biraz düşürebilir.
Edit: Sıcaklık olarak yani stok soğutucu olduğu için tam bir şey söyleyemiyorum. Yanlış bilgi vermek istemem.
Hocam nasıl yapabilirim?
Anakart: Biostar B450MH
Arkadaşım da var bu işlemci oda stok kullanıyor ısınıyor ama bu kadar çıkmıyor sıcaklık.( Tozlanma falan varmi fanda)
Daha yeni temizleyip termal macunu yeniledim.

Hocam maalesef bu konu hakkında bilgim pek yok. YouTube sitesinde belki video vardır.

BIOS'tan sıcaklık değerlerine bakabilir misiniz? Eger 40 dereceyi geçiyorsa sogutmaniz kötü yeni soğutucu almanızı öneririm.(not: BIOS'ta yük olmaz)

Ryzen 5 3600 işlemcim biraz fazla ısınıyor. Stok fan kullanıyorum. İşlemcinin üstünde Wipaste C2 termal macun var. Boşta 50 derece, Valorant oynarken 70-75 derece ve Prime95 Small FFT testinde 95 derece sıcaklık değerlerine ulaşıyor. CPB kapatıldığında sıcaklık biraz daha düşüyor. Sıcaklıklar normal mi?

Boşta 30 civarı valorant'da 55 civarı, GTA4'de 70 civarı bende. Sıkıntı olabilir.

Kasanizda gayet açık ve serin gibi duruyor oysaki.

Stok fan ile normal.
Hocam benim boşta 30-35 derece falan normal değil.

Geri
Yukarı