Ryzen 5 3600 sıcaklık değerleri normal mi?

Core temp uygulaması ile de AIDA64 stres testi yaparken ısılara bakabilir misiniz? AIDA64 bazen yanlış gösterebiliyor.

Tabii ki yapıp az sonra sonucları paylaşırım.
Nerde yaşıyorsunuz? Sıcak bir yer ise bence normal bir sıcaklık değerine sahipsiniz?

Hocam Mersin ile Adana arasında kalan tarsusta :D Mersin'in ilçesi. Yazarken kolumdan ter akıyor.

Yanlış yazmışım. 2 önde 1 arkada 3 fan.
Kasa gayet iyi. Uygulama da sorun olabilir mesela benim bilgisayarımda hwmonitör uygulamasında boşta 90 görürken MSİ afterburner da oyun oynarken 50-60. Başka uygulamalar ile de bakın.

Tabii ki yapıp az sonra sonucları paylaşırım.

Hocam Mersin ile Adana arasında kalan tarsusta :D Mersin'in ilçesi. Yazarken kolumdan ter akıyor.
Bende ter neyse. 🤗 Hocam bence normal bir sıcaklık hele ki bu günlerde Adana dün 50 dereceyi gördü Mersinde 45 dereceyi gördü pc için gayet normal.

Bende ter neyse. 🤗 Hocam bence normal bir sıcaklık hele ki bu günlerde Adana dün 50 dereceyi gördü Mersin'de 45 dereceyi gördü PC için gayet normal.

Olsun ben şimdiden yapmam gereken bir şey var ise yapayım da sonra sök tak uğraştırmasın derdim o.
Core temp uygulaması ile de AIDA64 stres testi yaparken ısılara bakabilir misiniz? AIDA64 bazen yanlış gösterebiliyor.

Hocam tam yakalayadım fakat 88-90 arasında gösterdi. 5 dakikalık stres testi sonucu. Hemen hemen hepsi aynı sonuçları verdi. Şu anda 49 50'ye düştü. 47 48 geziyor.
Olsun ben şimdiden yapmam gereken bir şey var ise yapayım da sonra sök tak uğraştırmasın derdim o.

Hocam tam yakalayadım fakat 88-90 arasında gösterdi. 5 dakikalık stres testi sonucu. Hemen hemen hepsi aynı sonuçları verdi. Şu anda 49 50'ye düştü. 47 48 geziyor.

Kasa kapalıydı. Kasanın camını söktüm. Sıcaklık değeri 40 41 bandında. Eklemek istedim. Bilerek yapmadım. Kurduktan sonra istemsizce kapattım. Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Adsızsjdjdjdjd.png
    Adsızsjdjdjdjd.png
    72,3 KB · Görüntüleme: 30
Son düzenleme:
@MissionTroll CPB ile 1.4 ustu goruyor islemciler. Sogutma iyi yapıldığı sürece bir sıkıntı olacağını sanmıyorum.
CPB ne bilmiyorum ama BIOS'ta 1.4 volt girseniz bile yük altında 1.38 civarına düşecektir, önemli olan yük altında 1.4 ün çok üstünde olmaması.

Geri
Yukarı