Ryzen 5 3600 sistem donuyor ve tepki vermiyor

Esunshine

Hectopat
Daha fazla  
Son birkaç haftadır bilgisayar garip bir şekilde donuyor, mouse hareket ediyor ama tıklayınca hiçbir tepki vermiyor. CTRL+alt+del falanda çalışmıyor. Mecburen kasadan kapatıyorum. Windows 11 kullanıyorum.

Virüs taraması yaptım, kısa bir süre Memtest86 testini yaptım, bilgisayarı sıfırladım ama sorunum çözülmedi.
Bilgisayarı sıfırladığımda düzeldi sandım ama düzelmemiş. Valorant oynarken altta tarayıcıdan bir şeye bakıyordum sonra yine aynı şekilde dondu mouse hareket ediyor sesler geliyor ama herhangi bir tepki vermiyor.

Sistem özellikleri.

İşlemci: AMD Ryzen 5 3600.
Ekran kartı: INNO3D GTX 1660 Super.
Anakart: BIOSTAR B450M-H
SSD: Kingston A2000 500GB.
HDD: WD 320GB 7200RPM.
RAM: Crucial Ballistix 8 GB 3000MHz CL15 (8x2)
Kasa: darkFlash aquarius mesh.
PSU: GameGaraj 550W 80+ bronz.

Ensar kardeşim merhaba, sadece Valorant'ta mı oluyor diğer oyunlarda da problem yaşıyor musun? Eğer sadece Valorant'ta yaşıyorsan Riot kaynaklı sorun var bilakis her girdiğim maçta ya birinin FPS'si düşmüş kiminin donuyor. Üstelik benim de sıkıntım var ilk PC açtığımda 5 dk sonra donuyor. Kapat aç yapıp bir daha gün boyu olmuyor. Ertesi gün aynı terane. Diğer oyunlarda hiçbir sıkıntım yok işlemciye yüklenen birçok oyunda test yaptım. Stress testi dahil. Yani şöyle %5 SSD'im ile alakalı %95 de son güncellemelerle alakalı sanıyordum. Kısacası kurcalama kasayı. Valorant Güncellemeyi bekle.

Geri
Yukarı