Ryzen 5 3600 Sistem İkinci Seferde Açılmamaya Başlıyor

khaJu

Hectopat
Merhabalar arkadaslar bir sistem topladim her şey tamam bütün parçaları diziyorum, kasaya format falan atiyorum PC ilk açılışında açılıyor bütün driverlari yüklüyorum ancak bidahaki açılışında bilgisayar Windows yükleme ekranında kalıyor, yardım eder misiniz ne yapmam lazim?
2 Saattir bekliyorum ancak durum böyle.
Sistemim:
Aorus GTX 1080 Ti xtreme Edition(2. El aldim zaten açmaktaki asıl amacim ekran kartini test etmekti)
Ryzen 5 3600(stok fanli simdilik)
X570 GAMING Edge
G.Skill Trident Z 3200MHz RAM
Adata SX8200 PRO 1tbb SSD
RM750X

Dosya Ekleri

• IMG-20190906-WA0168.jpeg
    IMG-20190906-WA0168.jpeg
    37,4 KB · Görüntüleme: 49
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar arkadaslar bir sistem topladim her şey tamam bütün parçaları diziyorum, kasaya format falan atiyorum PC ilk açılışında açılıyor bütün driverlari yüklüyorum ancak bidahaki açılışında bilgisayar Windows yükleme ekranında kalıyor, yardım eder misiniz ne yapmam lazim?
2 Saattir bekliyorum ancak durum böyle.
Sistemim:
Aorus GTX 1080 Ti xtreme Edition(2. El aldim zaten açmaktaki asıl amacim ekran kartini test etmekti)
Ryzen 5 3600(stok fanli simdilik)
X570 GAMING Edge
G.Skill Trident Z 3200MHz RAM
Adata SX8200 PRO 1tbb SSD
RM750X
Ekran kartı şüphelendirdi beni. Bi ekran çıkışını anakarta verip tekrar deneyebilir misiniz? Ayrıca internete bağlı ise interneti kesin. Çözüm ile yaramazsa başka bir şey önereceğim.
Windows'un hangi sürümünü kullanıyorsunuz?
BIOS güncel mi?

Son düzenleme:
O ortadaki dönen dolma yeri varya orası donuyor mu dönmeye devam mı ediyor. Eğer donuyorsa ben de aynı problemi yaşadım.

O ortadaki dönen dolma yeri varya orası donuyor mu dönmeye devam mı ediyor. Eğer donuyorsa ben de aynı problemi yaşadım.
Bios pilini çıkarıp ayrıca PSU'nun gücünü kesip kapalı bir şekilde 10 saniye boyunca güç düğmesine basılı tutup tekrar açabilir misiniz?
Ayrıca sizin anakartın modeli nedir acaba?
Ya siz? Windows'un hangi sürümünü kullanıyorsunuz?

Bios pilini çıkarıp ayrıca PSU'nun gücünü kesip kapalı bir şekilde 10 saniye boyunca güç düğmesine basılı tutup tekrar açabilir misiniz?
Ayrıca sizin anakartın modeli nedir acaba?
ASRock G41C-GS anakartım var. Ayrıca benim problemim flash bellekte yaklaşık 80 tane virüs olduğu ve ben de onun içine Windows 10 kurduğumdan oldu. Flash belleği Kaspersky ile temizledim ve tekrar format attım, sorunum çözüldü.

ASRock G41C-GS anakartım var. Ayrıca benim problemim flash bellekte yaklaşık 80 tane virüs olduğu ve ben de onun içine Windows 10 kurduğumdan oldu. Flash belleği Kaspersky ile temizledim ve tekrar format attım, sorunum çözüldü.
Virüs olmamasına özen göstermeniz ve Windows'un 1903 sürümünü kullanmanız daha yaralı olacaktır. 😄😁

Dostum, XMP seçeneği açık mi? Açıksa kapat dene MSI anakartlar bunu yapabiliyor ben XMP seçeneği açıkken kapattım açılmadi, profil 1 yaptım gene dondu RAM'ler uyumluluk listesinde yok ise XMP sıkıntı çıkarabiliyormuş MSI teknik servis dedi. XMP kapat gene donarsa reset at ve BIOS gir sonra default yap kayıt et açılacaktır. Tekrar kapatıp tekrar açarak deneyebilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı